První potomci vlků hřivnatých v Zoo Praha: Táta je drží zkrátka | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

čtvrtek 18. srpna 2022

Svátek slaví Helena, zítra Ludvík

První potomci vlků hřivnatých v Zoo Praha: Táta je drží zkrátka

Co podnikneme?
Co podnikneme? (Foto Zoo Praha/Petr Hamerník)

Trojčatům vlčím v Zoo Praha rodiče sotva stačí. První potomci nového chovného páru vlků hřivnatých, samice Luny (2) a samce Váni (3), už zkoumají venkovní výběh.

Vlčatům je dva a půl měsíce. S jejich vypuštěním z boudy, v níž se narodila, chovatelé čekali, dokud se neoteplilo. Teď už si užívají a dovádějí. Rodiče se o potomky od narození pečlivě starají. „Když začala mláďata chodit ven, nechtěl je zejména samec Váňa zpočátku pustit ze svého dosahu,“ uvedla zoo. I když se trojčata narodila v lidmi postavené boudě, teď se ve výběhu raději schovávají do vyhrabané nory.

Podobají se liškám

V přírodě vlci hřivnatí obývají křovinaté savany a pampy Jižní Ameriky. Svým chováním se podobají spíše liškám.

Milují banány

Vlci hřivnatí jsou všežraví. V zoo dostávají vařenou rýži, tvaroh a různé ovoce. Nejraději mají banány. V jejich jídelníčku ale nechybí ani potkani, králíci nebo slepice.Přečtěte si
-bello-
23. 5. 2022 • 23:25

Ty já miluju a musím vidět, ale jen tehdy, kdy tam už nikdy nebudou davy za 1 Kč vstupnýho. Bylo jich dle novin. zpráv přes 83 000 a kdo tohle zažil má památku na celý život. Já tedy ano a zvířata zcela jistě taky !

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.