Opilého řidiče našel Ary na benzince! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

neděle 14. srpna 2022

Svátek slaví Alan, zítra Hana

Opilého řidiče našel Ary na benzince!

Psovod Miroslav Melichar se svým chlupatým parťákem Arym.
Psovod Miroslav Melichar se svým chlupatým parťákem Arym. (Foto Aha! – Michal Israel Volf)

Jen prázdné auto našli policisté, když přijeli k nehodě u čistírny odpadních vod v Děčínské ulici na okraji Ústí nad Labem. Řidič nikde nebyl.

„Vůz vyjel ze silnice, srazil sloup veřejného osvětlení a skončil na chodníku. Šofér ale uvnitř nebyl, byla zde obava, že v šoku z místa utekl a může být zraněn,“ řekla policejní mluvčí Veronika Hyšplerová. Na místo proto dorazil i psovod Miroslav Melichar (30) i se svým služebním psem Arym (3,5).

„Zaznamenal horkou stopu, po které jsme se spolu vydali. Asi po 200 metrech na čerpací stanici označil muže,“ popsal psovod. Jeho chlupatý parťák vzbudil v uprchlém majiteli auta (51) takový respekt, že se po chvíli přiznal. „Nejdřív tvrdil, že jel jako spolujezdec,“ řekl psovod. Krátce nato ale policisté zjistili, proč se muž chtěl vyhnout vyšetřování. „Při dechové zkoušce mu naměřili v dechu 2,2 promile,“ doplnila Hyšplerová.

Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.