Záplavy v Německu zasáhly i pečovatelský dům: O život přišlo 12 postižených | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

pondělí 4. července 2022

Svátek slaví Prokop, zítra je Den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje

Záplavy v Německu zasáhly i pečovatelský dům: O život přišlo 12 postižených

Z pečovatelského domu nebylo úniku.
Z pečovatelského domu nebylo úniku. (Foto Facebook)

Počet obětí záplav v Německu přesáhl stovku, závratných 1300 lidí se včera pohřešovalo. Jeden z nejhrozivějších příběhů se ovšem odehrál v Sinzigu, zapadlém městečku ve spolkové zemi Porýní-Falc. O život tam v noci na čtvrtek přišlo 12 handicapovaných osob...

Všechny oběti žily v domě patřícím okresnímu sdružení, který sloužil jako pečovatelské středisko. Podle informací německého deníku Bild se jednalo o tělesně postižené osoby, které neměly šanci se jakkoliv zachránit. Řeka Ahr bublá jen sto metrů od ústavu, teď se ale vinou přívalových srážek rozběsnila a vylila z koryta! „Na žádost hasičů mělo dojít k evakuaci. Ale pak přišla přívalová vlna...“ vypráví zarmouceně vedoucí sdružení Stefan Möller. „Je to strašné...“ derou se mu do očí slzy. „Naši zaměstnanci jsou traumatizováni, ale pomáhají, jak nejlépe dovedou,“ dodává.

Nemají domov, hladoví...
A hyeny chodí rabovat!

Zaskočeni ničivou silou přírody jsou ale lidé po celé zemi. „Nikdy jsem nezažil nic takového. Všechno je pryč... To přece není normální,“ tvrdí Jörg Monitor z Hagenu. Zní to hrozně, ale ztráta střechy nad hlavou teď pro některé Němce není tím nejhorším. „Nemáme žádnou pitnou vodu ani nic k jídlu,“ hořekuje nad neschopností úřadů Hans-Albert Öttinghaus ze stejného města. Ani to ale nezastaví kriminální živly od toho, aby si v těžké době nepřilepšily. „Oblečení z mého obchodu pro dámskou módu ukradli lupiči!“ šokuje Erol Igneciová. „Viděla jsem je, ale nemohla jsem nic dělat. Vzali věci za zhruba tisíc eur, nutně potřebujeme podporu policie!“ Útokem prý hyeny berou zejména klenotnictví a obchody s elektronikou...Přečtěte si
-bello-
19. 7. 2021 • 00:15

Vůbec je nelituju.Od doby, kdy si Němci volí Merkelovou si v EU zavřeli vrata.
Když jsou tak přesní, akurátní, tak hergot, jak to vedou, že včas nevarují, nemají záchranu a hlavně jak to, že nemají vodní toky a břehy obstaraný ?Kvůli nerentabilitě svých levných /setsakra prodražených / pracovních sil zadlužili s Macronem Evropu a teď budou jistě žádat znovu.
Fakt s Francií " vynikající " parťáci v EU.Anglie zdrhla 5 min. po dvanáctý, ale furt lepší, že aspoň

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.