Kloučka (3) máma nenechala očkovat: Nakažený tetanem je už zdravý doma! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

neděle 26. března 2023

Svátek slaví Emanuel, zítra Dita

Kloučka (3) máma nenechala očkovat: Nakažený tetanem je už zdravý doma!

Matka dítěte.
Matka dítěte. (foto ara)

Obrovská úleva! Klučík (3) z Letovic, kterého matka odmítka naočkovat hexavakcínou a on se pak nakazil tetanem, se uzdravil. Ve středu byl propuštěný z brněnské Dětské nemocnice.

„Stav pacienta umožnil jeho propuštění,“ potvrdil bez dalších podrobností mluvčí špitálu Pavel Žára. Díky lékařům přežil klučina vlastní smrt, tetanus je totiž smrtelný až z 80 procent!


Tetanem se zřejmě nakazil, když si 18. srpna strčil do nosu zrezivělou knoflíkovou baterii. Tu mu lékaři na pohotovosti vyndali a dostal antibiotika. Tetanovku mu nepíchli, protože předpokládali, že podstoupil povinné očkování. Jenže to chlapec nedostal. Údajně proto, že se jeho matka obávala, aby u něj nevyvolalo autoimunitní onemocnění, jímž trpí i ona. Předepsaná antibiotika podle informací hygieniků matka zřejmě nepodávala.
Tetanus se u chlapce projevil 2. září. Skončil na oddělení JIP, když se jeho stav zhoršil, převezli ho na ARO, a museli mu dokonce otevřít průdušnici, aby mohl dýchat. Po celý život i tak ponese následky v podobě jizvy na krku.

Rodiče bez trestu
Rodiče zřejmě vyváznou bez postihu, za to že nenechali syna očkovat. „Lhůta k zahájení řízení je u nich už promlčená,“ řekla epidemioložka Renata Ciupek.

Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.