Valerie na pokraji smrti: Druh ji 3x bodl do břicha! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

čtvrtek 1. června 2023

Svátek slaví Laura, zítra Jarmil

Valerie na pokraji smrti: Druh ji 3x bodl do břicha!

Valerie záchranářům tvrdila, že se bodla sama, policistům pak v nemocnici řekla, že to byl její partner. Robert odmítá, že by se pokusil družku ubodat k smrti.
Valerie záchranářům tvrdila, že se bodla sama, policistům pak v nemocnici řekla, že to byl její partner. Robert odmítá, že by se pokusil družku ubodat k smrti. (Foto Aha! – Karel Janeček)

Třicet let spolu žili Valerie M. (51) a její přítel Robert B. (59). Hádky vyvrcholily brutálním napadením dýkou, po němž ženě vyhřezla z břicha střeva. Muž nyní stojí před soudem a Valerie nechce, aby byl odsouzen.

Seběhlo se to před dvěma lety 25. července. Tehdy Valerie jela z Českého Těšína do Karviné, aby se tam viděla s dcerou. Než se vrátila domů, stačil se Robert opít. „Chlastal s barabama (ostravským slangem opilci, pozn. red.) a byl dost ožralý,“ vzpomíná Valerie. Začali se hádat. „Já na něj – přestaň, ty buzerante. Řval, že mě stejně jednou zabije. Klidně mě zabij, budu mít klid, říkala jsem,“ pokračovala napadená.

Tři a půl hodiny po půlnoci vstala a vydala se do kuchyně vařit kávu. A vtom to přišlo. „Najednou šel do linky pro dýku. Vytáhl ji z pouzdra a dvakrát za sebou mě bodl. Co děláš, křičela jsem. To mě bodl potřetí a vrátil do obýváku spát,“ popisovala okamžiky, při nichž byla blízko smrti.

Přestože už Valerii dříve Robert přelomil nos, vytloukl zuby a bil ji nejméně třikrát do týdne, nesouhlasí, aby ho za pokus o vraždu soud trestal. „I proto jsem už záchrance řekla, že jsem se bodala sama,“ dodává. Za jejím postojem je to, že je Robert živitelem rodiny, společných dětí. Včera před soudem odmítla vypovídat. O tom, že si neublížila sama, prý řekla policistům v nemocnici, když byla po těžké operaci.


Robert tvrdí: Udělala si to sama
„Já nic, já muzikant,“ tak by se dala ve stručnosti popsat obhajoba muže, který podle žaloby třikrát bodl do břicha partnerku, až jí vyhřezla střeva a téměř vykrvácela. „Udělala si to sama! Já jsem jí to neudělal. Neměl jsem k tomu důvod. Sama pořád říkala, že se zabije, že ji život nebaví,“ tvrdí obžalovaný, jemuž hrozí za pokus o vraždu až 18 let kriminálu.

Přiznal, že onen den notně popil, než se vrátil domů. „Pak jsem si šel lehnout a spal jsem do rána. Já nic nevím, celou noc jsem prospal,“ přesvědčoval soud. Probudila ho prý až dcera, která šla z pokojíčku na toaletu. Rozsvítila a uviděla v kuchyni krev. „Co se ti stalo, mámo, ptal jsem se. Řekla, že chytla nůž a píchla si ho sama do břicha,“ tvrdí obžalovaný muž, který strávil 102 dní ve vazbě a nyní čeká na verdikt soudu na svobodě.

Video se připravuje ...

Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.