Kalamita na D1: 2 mrtví, kolaps na 8 hodin! Policie varuje, nevyjíždějte | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

neděle 10. prosince 2023

Svátek slaví Julie, zítra Dana

Kalamita na D1: 2 mrtví, kolaps na 8 hodin! Policie varuje, nevyjíždějte

Řidiči stojící v koloně vystoupili z aut a jen bezmocně přihlíželi.
Řidiči stojící v koloně vystoupili z aut a jen bezmocně přihlíželi. (Foto Aha! – David Malík, HZS Praha)

 Drama na dálnici D1! Kvůli nebezpečné ledovce se tam včera kolem páté hodiny ráno srazilo 17 aut. Jeden člověk zahynul a následovala další smrtelná havárie. Bouralo se ale i jinde ve středních Čechách.

Nehodu, která se stala na 21. kilometru ve směru na Brno nedaleko Mirošovic, nepřežila spolujezdkyně (†26) z havarované dodávky. Netrvalo dlouho a záchranáři vyjížděli k další tragédii. Na 39. kilometru ve směru na Prahu u Českého Šternberka vystoupil z vozu řidič kamionu, aby označil místo po nehodě a upozornil tak na nebezpečí ostatní šoféry. Jakmile udělal pár kroků, srazilo ho k zemi projíždějící auto. Mnohačetná poranění neměl šanci přežít. Likvidace následků ranní kalamity na dálnici skončila až hodinu po poledni, kdy policisté obnovili provoz v obou směrech.

Bouralo se i na dálnici D10 z Prahy na Mladou Boleslav. Při srážce dvou osobních aut se vážně zranily obě řidičky a skončily v nemocnici. Vážná nehoda ochromila také dálnici D4 u Voznice na Příbramsku. Nákladní automobil tam narazil v plné rychlosti do svodidel, ale jako zázrakem se nikomu nic nestalo.


Silničáři: Nestíhali jsme
Ve snaze zabránit nejhoršímu poslali silničáři hned ráno na silnice veškerou techniku, kterou mají k dispozici. „Máme v terénu všech 144 sypačů, starají se především o objízdné trasy kolem dálnice D1,“ řekl dispečer krajských silničářů. Přiznal však, že kvůli velkému množství silnic pokrytých ledem je velmi složité práci regulovat.

VAROVÁNÍ!
Klouzat to bude i dnes
Pozor! Nebezpečí na silnicích nekončí! Meteorologové varovali motoristy, že ledovka zřejmě pokryje silnice i dnes ráno. „Podobné počasí bude navíc celý týden a potrvá až přes Vánoce. A s varováním přišli i policisté. „Vyzýváme řidiče, aby vůbec nevyjížděli, pokud nemusejí. A jestliže se rozhodnou vyjet, tak aby byli opatrní,“ řekla Aha! policejní mluvčí Markéta Johnová.

Může za to mrznoucí déšť
Ledovka vzniká jako průvodní jev mrznoucího deště nebo mrznoucího mrholení. Kapky přechlazené vody dopadají na zemský povrch o teplotě pod nulou a taková voda při dopadu okamžitě zmrzne a tvoří se ledovka, která bývá na rozdíl od náledí většinou úplně čirá a hladká.  

Další hromadné havárie

11. prosince 2006
Řetězová nehoda u obce Příkazy na Olomoucku ochromila provoz mezi Olomoucí a Mohelnicí. V obou směrech se v mlze srazilo více než 100 automobilů, dva těžce zranění.

20. března 2008
Série více než 90 nehod uzavřela dálnici D1 na Vysočině. Na 40kilometrovém úseku havarovalo 131 osobních, 98 nákladních vozidel a dva autobusy. Šest těžce zraněných.

6. března 2010
Na zasněžené mladoboleslavské rychlostní silnici R10 havarovalo asi 30 aut.


16. listopadu 2011
Nehoda asi 30 vozidel zablokovala silnici R7 u Knovíze na Kladensku. Kolize si vyžádala devět lehce zraněných.

11. ledna 2013
Nehoda 20 vozidel uzavřela úsek rychlostní silnice R35 u Lipníku nad Bečvou. Nikdo nebyl zraněn.

6. ledna 2014
Hromadná nehoda zhruba 20 vozidel se stala u Plzně za městskou částí Doudlevce. Nikdo nebyl zraněn.

8. února 2015
Hromadná nehoda čtyř kamionů a zhruba 50 dalších vozů na 17. kilometru silnice R1 zcela zablokovala Pražský okruh ve směru na letiště. Ošetřeno bylo šest lehce zraněných.

25. ledna 2016
Uzavření provozu si vyžádala nehoda 20 aut na dálnici D46 ve směru z Olomouce na Vyškov; bez zranění.Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.