Merkelová v Česku: Co dostala od Zemana! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

neděle 14. dubna 2024

Svátek slaví Vincenc, zítra Anastázie

Merkelová v Česku: Co dostala od Zemana!

V šest večer se Merkelová setkala s českým prezidentem Milošem Zemanem.
V šest večer se Merkelová setkala s českým prezidentem Milošem Zemanem. (Foto Aha! – Jakub Poláček, Petr Novotný, David Malík, ČTK)

Bylo zřejmé, že během své návštěvy České republiky nebudou lidé před vůz Angely Merkelové (62) sypat jen kvítky růží. Německá kancléřka totiž patří mezi největší podporovatele uprchlíků a vedle Německa by je přesunula podle tabulek i do jiných zemí. A to mnozí Češi neradi slyší a také jí to včera dali hlasitě najevo...

„Frau Merkel, kein Diktat sonst Czexit (Paní Merkelová, žádný diktát jinak Czexit,“ stálo v narážce na vystoupení Británie z Unie na jenom z plakátů před Úřadem vlády, kde se sešly desítky jejích odpůrců. Tam včera odpoledne oficiální návštěva německé kancléřky započala. Merkelovou i s vojenskými poctami v zahradách Úřadu přijal Bohuslav Sobotka (44, ČSSD).

Potírat zlo
Ani u českého premiéra Merkelová nenašla shodu v otázce uprchlíků. Notovali si jen v tom, že je třeba lépe chránit vnější hranice EU, nikoliv o kvótách pro uprchlíky. Podle Merkelové různé názory na kvóty nevadí, je ale prý třeba o problému mluvit.

„Rozdílné názory neznamenají, že spolu nebudeme hovořit, strategický dialog je dobrý nástroj pro diskusi,“ přitakal Sobotka, který Merkelovou požádal o podporu projektu vysokorychlostní železnice z Prahy do Drážďan. Obě země se shodují, že je také nutné potírat zlo zvané Islámský stát.
Po odjezdu ze Strakovy akademie zamířila Merkelová do pražských Dejvic na ČVÚT. Tam zástupci univerzity za dohledů Merkelové a Sobotky podepsali s Německým výzkumným střediskem pro umělou inteligenci dohodu o spolupráci.

Příznivců méně
To ale zůstalo v pozadí zájmu demonstrantů, kteří početně deklasovali ty, kteří naopak politice Merkelové fandí. Po Praze se konalo hned několik demonstrací, jedna z největších na Malostranském náměstí. Tam se sešly na dvě stovky lidí. Na procházející ženy v hidžábech prý měly křičet „do plynu!“
Na sešlosti si pak přihřívali polívčičku odpůrci islámu – poslanec Tomio Okamura i pedagog Martin Konvička, který před pár dny svou recesistickou akcí v Praze vyvolal paniku.

Finále u Zemana
V šest večer čekal Angelu Merkelovou poslední bod programu návštěvy, setkání s českým prezidentem. Velmi pravděpodobně ani u Miloše Zemana (71), kterému měl sekundovat vicepremiér Andrej Babiš (61, ANO), si nevyslechla kancléřka chválu za svůj proimigrační postoj. V této otázce jsou totiž oba státníci jako voda a oheň. Jak setkání dopadlo, však nebylo do uzávěrky tohoto čísla zřejmé. 

Muž najížděl na policisty. Byl to atentátník?
Kolonu Angely Merkelové se snažil narušit řidič v černém terénním mercedesu. Při cestě na Úřad vlády chtěl několikrát vytlačit policii z vozovky. „Mohu potvrdit, že došlo k pokusu o narušení kolony Angely Merkelové, nicméně byl okamžitě eliminován pražskými policisty z Cizinecké policie, kteří donutili řidiče zastavit a pod namířenými dlouhými zbraněmi vystoupit z vozu,“ uvedl pro aktu.cz policejní mluvčí Tomáš Hulan. Muži hrozí stíhání kvůli útoku na úřední osobu. Ve svém voze měl teleskopický obušek, slzný plyn a pouta. Motiv jeho činu zatím nebyl znám.Přečtěte si
ivoadler
26. 8. 2016 • 10:00

Merkelová se strašně ráda líbá, tak doufám, že dostala od Zemana aspoň pusu.

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.