Až tři piva cyklistům? | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

pondělí 8. srpna 2022

Svátek slaví Soběslav, zítra Roman

Až tři piva cyklistům?

Budou si moct dát cyklistky i něco jiného, než vodu?
Budou si moct dát cyklistky i něco jiného, než vodu? (Foto ara)

K průlomovému rozhodnutí se schyluje v Senátu. Senátoři navrhují, aby byl cyklistům jedoucím po silnicích nižších tříd a cyklostezkách tolerován alkohol až do 0,8 promile. To vychází zhruba na tři piva – desítky.

Skupina senátorů v čele se Zdeňkem Škromachem (ČSSD) chce návrh přilepit k novele zákona o pozemních komunikacích, který nyní prošel 1. čtením. „V žádném případě to není snaha hájit opilce,“ hájí Škromach výjimku s tím, že je nepřiměřené, aby se lidé na cyklovýletě báli dát si pivo nebo sklenku vína. Nepřítelem myšlenky je šéf dopravní policie Tomáš Lerch i ministr dopravy Dan Ťok (ANO). Ten požadavek označil za nepřijatelný.

Přečtěte si
kiwi65
29. 5. 2016 • 17:37

Se úplně pomátli nebo fetujou?????Už někdy jeli za ožralým cyklistou????Já se s tím setkávám každý léto,nejde je ani předjet,protože plácají po silnici jak motýl v průvanu a nikdy nemůžu vědět jestli padne na zem nebo ne a kam zatočí.Doporučení poslancům: přestaňte vymýšlet pí.č.oviny a začněte řešit podstatný věci!!!!!!!!!

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.