UPRCHLICKÁ KRIZE: Nemá dobré řešení! Radikalizace hrozí na straně běženců i Evropanů. | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

pondělí 5. června 2023

Svátek slaví Dobroslav, zítra Norbert

UPRCHLICKÁ KRIZE: Nemá dobré řešení! Radikalizace hrozí na straně běženců i Evropanů.

Fotografie
Fotografie (internal)

Co s námi a Evropou příliv migrantů z východu udělá? Na straně běženců jedni prosí, druzí hrozí silou. Na straně naší jedni otevírají náruč, druzí vyzývají do boje na ochranu společnosti. Podle expertů hrozí radikalizace na obou stranách.

 „Jsme v situaci, která nemá dobrá řešení. Špatné důsledky to bude mít tak jako tak,“ míní politolog docent Stanislav Balík. Hlavní problém vidí v tom, že uprchlíci k nám nepřicházejí z obdivu k naší civilizaci s tím, že by si jí vážili, jako když kdysi odcházeli lidé do Ameriky jako do báječného Nového světa.


„Jdou do Evropy z ekonomických důvodů, ale současně naší civilizací opovrhují. Mají představu, že se jim tu bude žít lehko, ale zároveň si ponechají svoje životní návyky, svou životní filozofii. Necítí potřebu tuto společnost budovat a chránit,“ objasňuje politolog a dodává: „I proto migranti jakékoliv odmítnutí a nesplnění jejich snů a představ považují za velkou zradu a nespravedlnost.“ To může vést k útokům proti naší společnosti, k terorismu.

Jde o život příštích generací

Je možné vůbec odhadnout, kam nás utečenská krize dovede? Máme ještě šanci dostat dění pod kontrolu, anebo už sedíme v rozjetém vlaku bez strojvedoucího? Podle docenta Stanislava Balíka lze veškeré možné důsledky odhadnout jen stěží.

Je možné mít vznikající situaci a to, co může následovat, pod kontrolou?
„Pod kontrolou ji mohou mít jen ti, kteří měli a mají pod kontrolou své hranice. Jakmile se vzdáme kontroly svého teritoria, nedá se změně společnosti zabránit. Příkladem může být Švédsko, Francie, Velká Británie.“


Jak rychle se radikalizace na obou stranách může projevit?
„Může to být velmi brzy, ale také to může nastat až ve druhé třetí generaci tak, jak jsme to viděli při útocích na západě Evropy.“ (Například útok na pařížskou redakci časopisu Charlie Hebdo, který měl 12 obětí a provedli ho potomci muslimských přistěhovalců. Narodili se již ve Francii, byli francouzští občané. Ve Francii žije více než 5 milionů muslimů – pozn, red.)

 
Máme se tedy bát více právě příchozích, nebo jejich potomků?
„Velká část evropských islamistů podporujících džihád nejsou ti, kteří do Evropy utekli, ale ti, kteří v ní již vyrůstali, Západu se odcizili a pojali k němu velkou nenávist. Tím, co se nyní děje, neovlivňujeme to, jak budeme žít za měsíc nebo za rok, ale jak bude naše společnost vypadat v příštích generacích.“


Kam až může zajít naopak radikalizace naší společnosti?
„To se těžko odhaduje dopředu. Při pohledu do Itálie v roce 1918 nikdo ještě neviděl Mussoliniho a jeho masovou podporu. Nebo kdo by v Československu 1922 čekal, že o čtvrt století později nadšeně zvolíme komunistickou stranu vládkyní naší země.“

Přečtěte si
-bello-
19. 9. 2015 • 21:57

hejhej všichni na Západě můžou za to, co si sem natahali nechali rozmnožit, místo aby počty dávno regulovali.Líní Francouzi to nechali zasvinit a teď řvou " všichni se musíme postavit proti" běžný pátek v Paříži, stojí za to shlédnout : https://www.youtube.com/watch?v=PVc5JrqZJmw

-bello-
19. 9. 2015 • 21:52

K těm zemním bych přidala Belgii , tam je to půl na půl. Přečetla jsem někde, že 17.10. 2015 je v 14,00 u Národního muzea na Václaváku další demonstrace proti nim! a našla jsem : http://svobodnenoviny.eu/uprchlici-soulozi-na-soukromych-pozemcich-v-okoli-tabora-vsude-zapacha-moc- a-vali-se-odhozene-odpadky-darovane-jidlo-a-osaceni-od-charity-konci-v-popelnicich/

.-bello-
19. 9. 2015 • 19:20

Přátelé!! už tak 2 měsíce mě strašně palí a svědí okolo konečníku a trochu i na ním. Nejvic v noci to se mužu udrbat az do krve. Byla jsem s tím u obvodní doktorky a dala mi na to nějake kortikoidy ale pomohlo to jen dočasně.! .Dávam si tam vše možne mastičky faktu,dubovou kuru, canesten procto-glyvenol ale vždy to pomuže jen na pár hodin !!! Nevíte co s tím ?

.-bello-
19. 9. 2015 • 15:42

Mně ty přičmoudlý klucííí co se sem ženou vůbec nevadí Aspoň si konečně pořádně zašu-kám !

hejhej
19. 9. 2015 • 15:00

Za tento stav můžeme "poděkovat" Americe, která násilím likviduje střední východ. Imigranti by se měli nasměrovat směr USA.

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.