Kouzelná babička Anežka Kašpárková (87): Místo hůlky má štětec a maluje kapličku! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

pondělí 25. září 2023

Svátek slaví Zlata, zítra Andrea

Kouzelná babička Anežka Kašpárková (87): Místo hůlky má štětec a maluje kapličku!

Anežka Kašpárková se stará o kapličku v Louce už 40 let.
Anežka Kašpárková se stará o kapličku v Louce už 40 let. (Foto Aha!: Jana Gogová)

Kouzelnou babičku mají v Louce na Hodonínsku. Anežka Kašpárková (87) vyčarovala nádherné horňácké ornamenty na čerstvě vybílené místní kapličce. Maluje ji vždy zjara jednou za rok za dva už neuvěřitelných 40 let.

Letos kapličce věnovala deset májových dnů. Ráno, odpoledne i večer... „Paní Kašpárková se už hůře pohybuje, ale na lešení vyskočí vždycky po žebříku jako zamlada. Obdivuhodně maluje. Ale to není zdaleka všechno, co pro obec dělá,” chválí malérečku starostka Anna Vašicová. Kouzelná babička to má pěkně rozdělené. Na jaře kaplička, v létě zahrádka, na podzim nachystá výstavu ovoce a zeleniny a v zimě před Vánocemi zdobí zvonečky nebo miniaturními betlémy v makovicích místní kostel. „Zlobí mě štětec, musím si pořídit nový. Barvu si míchám sama. A jestli mne někdo učil malovat? Myslím, že ne, šlo to jaksi samo,” říká skromně drobounká lidová umělkyně.Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.