POMOZTE MALÉ SANDŘE (5)! Zabíjí ji nádor, zbývají jí tři měsíce života! Hledá se vhodný dárce | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

sobota 3. června 2023

Svátek slaví Tamara, zítra Dalibor

POMOZTE MALÉ SANDŘE (5)! Zabíjí ji nádor, zbývají jí tři měsíce života! Hledá se vhodný dárce

Malá Sandra podstupuje kvůli nemoci chemoterapii. Dříve ráda malovala obrázky, dnes nemá na nic pomyšlení.
Malá Sandra podstupuje kvůli nemoci chemoterapii. Dříve ráda malovala obrázky, dnes nemá na nic pomyšlení. (Foto Aha! – Martin Hurda)

Obří nádor na játrech zabíjí Sandru Preiszovou (5) z Věstínku na Vysočině. Navíc její rodině hrozí kvůli dluhům koncem března vyhazov z domu! Skončí dívenka i s maminkou Bohdanou (40) a sestřičkou Lucinkou (4) na ulici?

V říjnu 2014 našli lékaři Sandře na játrech 13 centimetrů velký nádor, který praskl a musel být ihned operován. Po 15 dnech na hraně smrti se vzbudila, musela ještě zůstat v nemocnici. V prosinci pak byla zařazena na čekací listinu transplantace jater a v lednu ji lékaři propustili domů. „Jenže nádor se najednou šíleně zvětšil. Už vyrůstá z jater dál, prý jí pracují jen dvě procenta orgánu. Doktoři nám řekli, že bez transplantace zbývají tři měsíce života,“ plakala maminka Bohdana. Dříve veselá holčička teď sama mluví o tom, že umře.

Neštěstí rodiny je o to větší, že vinou špatně řešených dluhů padla na domov exekuce. Pokud nezaplatí do 24. března 122 tisíc, jejich dům půjde do dražby a rodina na dlažbu. „Manžel dluží na VZP, když pracoval jako taxikář. Na splácení dluhů jsme si půjčovali a v exekuci jsme stejně,“ řekla maminka. Byla by ráda, kdyby dcera nemusela zemřít na ulici.

O tento dům může rodina přijít...

O tento dům rodina může přijít.
Chcete pomoct Sandře?
Číslo sbírkového účtu u nadačního fondu Šťastná hvězda: 2900559642/2010 Variabilní symbol: 1405

Přečtěte si
vlasticka
14. 3. 2015 • 18:46

Bohužel z toho mám pocit stejný.

andrejka_brouskova
13. 3. 2015 • 14:33

Dobrý den, touto cestou reaguji na Váš příspěvek. Můžete přispět na otevřený účet pro Sandrušku, který má u Nadačního fondu Šťastná hvězda zde: http://www.stastna-hvezda.cz/nase-hvezdicky/sandra/. Jsem s paní ředitelkou tohoto fondu v úzkém kontaktu, stejně tak i v kontaktu s rodinou. Mohu se tedy podepsat pod to, že peníze skutečně přijdou tam, kam mají. Je však možné jim pomoci skrze materiální pomoc. Koukněte sem: https://www.facebook.com/pomahameadamkovi?fref=ts. Jinak Sandruška je již po transplantaci, ve středu ji podstoupila. Včera byla probuzena z umělého spánku po druhé operaci - revizi. Reaguje velice dobře a vše vypadá velmi nadějně. Držte prosím Sandrušce palce, ať její organismus nová játra přijme a brzy bude moci být doma se svou sestřičkou Lucinkou, tatínkem a maminkou. Mockrát děkujeme za jakoukoliv pomoc, i psychickou podporu.

andrejka_brouskova
13. 3. 2015 • 14:29

Dobrý den paní Zuzano Dvořáková, reaguji na Váš příspěvek, neboť jsem s rodinou v úzkém kontaktu. Mám pro Vás velmi dobrou zprávu. Pro Sandrušku byla nalezena nová a celá játra, což byl ten nejlepší možný scénář. Transplantaci v IKEMu podstoupila ve středu vpodvečer. Operace dopadla dobře. Včera byla na druhé operaci, provedena revize. Včera byla také probuzena z umělého spánku, velmi dobře reagovala, hned komunikovala. Teď jsou však před ní další dny, kdy je důležité, aby její organismus nová játra přijal, poté dlouhé léčení v nemocnici, rekonvalescence, dodržování speciální diety. Budeme moc rádi, pokud nás budete sledovat na FB, jestli máte přístup: https://www.facebook.com/pomahameadamkovi?fref=ts. Můžete také přispět na její účet u nadačního fondu Šťastná hvězda: http://www.stastna-hvezda.cz/nase-hvezdicky/sandra/. Děkujeme moc za Vaši jakoukoliv pomoc.

zuzanadvorakova
13. 3. 2015 • 11:24

dobrý den zajímalo by mě spíše to zda-li bych mohla být pro holčičku vhodný dárce. Udělala bych to pro ní moc ráda takže kdyby jste měli nějaký kontakt nebo něco podobného jak se s rodinou spojit a nabídnout pomoc budu ráda

polinka1
12. 3. 2015 • 18:35

rada holcicce financne vypomuzu co znamenaj penize proti zivotu,ale jen doufam ze penize ktere odeslu na ucet se k ni dostanou ze neskonci jinde.budu verit a doufat ze ma financni vypomoc aspon malinko holcicce pomuze ke stastnemu uzdraveni

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.