Marika Gombitová: Utajený soud s Lucernou! Kvůli nechutnému vtípku… | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

neděle 21. července 2024

Svátek slaví Vítězslav, zítra Magdaléna

Marika Gombitová: Utajený soud s Lucernou! Kvůli nechutnému vtípku…

Fotografie
Fotografie (internal)

Marika Gombitová (57) patří mezi zpěvačky s nejvýraznějším hlasem na Slovensku a v Česku. Její kariéru ale téměř zastavila těžká autonehoda, která ji už navždy připoutala na vozík. Ona nicméně dál bojovala a doufala, že si jednou zazpívá i ve slavné pražské Lucerně. Jenže přišel nemilý podraz.

Možnost zpívat v Lucerně se blonďaté zpěvačce naskytla tři roky po nehodě. Jenže slavná stavba jí přichystala nemilé překvapení, jako už řadě jiných umělců a kapel. Psal se totiž rok 1983 a Lucerna neměla výtah ani jiné zařízení pro vozíčkáře. Tam se zkrátka vždy vše nosilo po schodech.

„Svezli jsme ji složitě výtahem z ulice ve Vodičkové, pak tahle pro mě vždy nesmírně vážená paní zažila něco jako přejezd strašidelným zámkem, protože jsme ji vezli skutečným suterénem Lucerny,“ popsal situaci Václav Junek ve své knize Zákulisí Lucerny. Tyto prostory přitom odmítali navštěvovat i hygienici a je otázkou, proč zpěvačku nutili cestovat právě tudy. Není totiž žádným tajemstvím, že například Pavla Bobka, když už mu zdraví nedovolilo chodit, nosili po schodech na židli. Tenhle zážitek nicméně nebyl nakonec pravým důvodem, proč nakonec Gombitová v Lucerně nepředvedla své umění.

Gombitová si pak totiž chtěla ještě projet cestu, která vedla ze šatny na jeviště, když narazila na krutý vtípek někoho z pracovníků Lucerny: před oponu někdo podle webu pluska.sk umístil dopravní značku zákaz vjezdu. Pro Mariku to bylo, jako by jí někdo vrazil kudlu do žeber. Rozhodla se s Lucernou soudit a už nikdy tam nevystoupila.Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.