Čistky v Národním: Přijde Iva Janžurová o práci? | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

čtvrtek 30. března 2023

Svátek slaví Arnošt, zítra Kvido

Čistky v Národním: Přijde Iva Janžurová o práci?

Iva Janžurová
Iva Janžurová (Foto: FTV Prima, Diamond – Club)

Když na konci loňského roku z Národního divadla v Praze odcházel Miroslav Donutil (66), začala se v souboru šířit panika a obavy, co bude dál.  Mnozí spekulují o tom, že umělecký šéf Daniel Špinar dělá čistky a staré umělce chce vyměnit za nové. Chce snad vyměnit i herečku Ivu Janžurovou?

Iva Janžurová patří k největším hvězdám českého filmu a divadla a poté, co z Národního divadla odešel herec Miroslav Donutil nastala panika, zda oblíbená herečka také nebude nahrazena někým mladším. V případě Ivy Janžurové ovšem diváci nemusí mít strach, herečka zůstává. Alespoň prozatím...

Janžurová je sice oficiálně už v důchodu, ovšem patří ke kmenovým členům souboru činohry Národního divadla. Herečka přitom sama vyvrátila spekulace o tom, že by opouštěla Zlatou kapličku. V současnosti ji diváci mohou navíc vidět i ve Stavovském divadle a také v inscenacích Mikve a Pýcha a předsudek.

Paní Iva ke konci minulé sezony společně s několika kolegyněmi nastudovala na Nové scéně Národního divadla inscenaci Křehkosti, tvé jméno je žena, o níž je u diváků velký zájem. Ač má herečka momentálně mnoho práce, musí myslet především na své zdraví. Před časem prodělala kardiologický zákrok a aby nebyla tolik ve stresu, musela například ukončit natáčení seriálu Ohnivý kuře, kde ztvárnila cukrářku v důchodu.


Iva Janžurová promluvila o operaci srdce: Odehrála jsem představení a kolega mě odvezl na sál Na Homolku!
Video se připravuje ...Přečtěte si
ivoadler
13. 10. 2017 • 18:23

AHA ani neuvedlo, kolik je jí let. Mohla by si užívat důchodu, ale když být herečkou je mnohem zábavnější než být blbou důchodkyní.

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.