Šimon Plánička ze Slunce, seno, jahody má trable s příjmením: Nejsem KikinŠUK! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

čtvrtek 6. října 2022

Svátek slaví Hanuš, zítra Justýna

Šimon Plánička ze Slunce, seno, jahody má trable s příjmením: Nejsem KikinŠUK!

1983: Jako Šimon Plánička
1983: Jako Šimon Plánička (Foto TV Nova, ara)

Říkali mu Čuk a Gek, komolí jeho příjmení a ještě je na vymření! Pavlu Kikinčukovi (55), představiteli Šimona Pláničky z Troškovy komedie Slunce, seno, jahody či ředitele Štěpána Hejduka z Ordinace v růžové zahradě, nemohou mnozí přijít na jméno. Za vše může jeho předek!

„Můj děda pocházel ze zakarpatský Ukrajiny, když ještě patřila k Rakousku-Uhersku. Jako voják se za první světové války dostal do Hradce Králové, namluvil si babičku a už tam zůstal,“ svěřil se herec. „Děda mi vyprávěl, že všichni jeho kamarádi, kteří se vrátili domů, putovali hned na Sibiř, protože údajně čuchli k Západu. Takže byl rád, že nešel s nimi,“ zavzpomínal Kikinčuk.

Pavel má se jménem trable už od dětství. Ve škole na něj pokřikovali Čuk a Gek a v dospělosti to bylo ještě horší. „Jednou jsem dostal dopis od nějakýho fanouška a tam bylo napsaný: Vážený pan Pavel Kikinšuk,“ práskl herec na sebe v pořadu Na baru na Nova Plus.

Nositelé příjmení Kikinčuk jsou u nás jen čtyři a všichni pocházejí z Pavlovy rodiny. „V Česku je jen brácha, otec a dva bratranci, žijící na Hradecku,“ prozradil herec. „Další Kikinčuk žil v západním Německu, někde ve Vilshofenu. A jeden je na Ukrajině,“ dodal.Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.