S Aha! na rybách: Rybaření v zahraničí!

Omrzely vás české řeky a rybníky? A nebo jen chcete vyzkoušet pro změnu něco nového? Specializované zájezdy do zahraničí za rybařením jsou stále populárnější.
Rybolov v cizině si oblíbil i Rudolf Hrušínský. „Je to tam pro mě jeden velký zážitek. Jsou tam větší ryby, někde jsou řeky až neuvěřitelně čisté, klidně z nich můžete pít. A příroda je nezkažená průmyslem. Jezdím rád po Evropě i mimo ni. Do Španělska většinou na pořádný sumce a candáty, do Egypta na Asuánskou přehradu na okouny nilské,“ líčí herec nadšeně.
A kterou zemi považuje za skutečný rybářův ráj? Možná se budete divit, ale je to Mongolsko. „Pro rybáře je to země zaslíbená. Je to prostě ráj. Chytám tam hlavně lenoky, lipany a tajmeny, buď na mouchu, nebo na přívlač,“ dodává Rudolf Hrušínský.
Mongolsko
Populární je rybaření na řece Onon zhruba pětadvacet kilometrů od ruské hranice. Nejčastěji zde loví metodou muškaření a přívlač a chytnete zde třeba lenoky či tajmeny. Vyrazit můžete i na sousední řeky Balž a Barchygnol. Cena zájezdu cca 55 tisíc za týden.
Norsko
V Norsku vyhledávají rybáři zejména lov u fjordů. Tato oblast je domovem třeba mníka nebo okouníka mořského. Příkře se tyčící hory, často obklopené velmi hlubokými vodami, jsou rejdišti potulujících se mořských dravců, jako jsou tresky. V Norsku však můžeme ulovit i halibuta, vlkouše, makrelu i sledě. Norsko je zemí zaslíbenou pro rybáře, můžete tam kdekoliv chytat ryby, a to bez povolení. Samozřejmě v místech, kde není výslovně napsán zákaz. Cena zájezdu 18 tisíc za týden.
Španělsko
Rybářskou Mekkou je řeka Ebro, která je proslulá svými trofejními sumci. Chytit tu však můžete třeba i pořádné candáty a kapry. Na Ebru je kaskáda přehrad a každá je zcela odlišná hloubkou, teplotou, čistotou a barvou vody, ale i chováním ryb. Podle nadšenců, kteří do Španělska jezdí pravidelně, jsou tam ryby bojovnější než u nás.Cena zájezdu cca 15 tisíc za týden.
Egypt
Zde vás očekává jedno z nejpozoruhodnějších rybářských safari na světě. Tři sta kilometrů dlouhé jezero Lake Nasser ukrývá nepředstavitelné množství nilských okounů, tygřích ryb, okounů pestrých a jako lahůdku pro znalce osmnáct druhů sumců. Průměrná hmotnost okounů chycených ze břehu je mezi 10 – 30 kg, výjimky o váze 50 kg však nejsou žádnou vzácností. Stejně těžcí bývají i sumci. A boj s padesátikilovým mackem prý nelze s našimi domácími sumci vůbec srovnávat. Cena zájezdu cca 35 tisíc za týden.