OBOČÍ POD LUPOU III: Co dělat, když je řídké a nevýrazné?
Upravené obočí ovlivňuje vzhled obličeje více, než by se mohlo zdát. Zvýrazní oči, zjemní rysy a také dokáže ubrat na letech. Podle aktuálních trendů by mělo být plné, husté a čím přírodnější, tím lepší, ale rozhodně nesmí být zanedbané. Poradíme vám, jak toho docílit!
„S přibývajícím věkem a s ním souvisejícími hormonálními změnami nám na některých částech těla i tváře nechtěné chloupky přibývají (například na bradě), a někde zase ubývají – nejčastěji právě v obočí,“ vysvětluje kosmetička Lucie Karlíková. Za řídnutí obočí ovšem může také jeho nešetrné vytrhávání. „Když vytrháváme vlasové folikuly, začnou slábnout a mizet. Velký problém je to zejména u generace současných šedesátnic, které vypadají většinou velmi svěže, udržovaně a mladě – často však nemají obočí téměř žádné, protože za jejich mladých let byl trend minimalistického obočí. To se dokonce holilo, anebo vytrhávalo úplně celé a následně se do oblouku dokreslovalo,” upozorňuje na zajímavost Lucie Karlíková.
Naštěstí existují metody, díky kterým je možné obočí dočasně či nadlouho zahustit. Jaké to jsou? Použít můžete klasickou tužku na obočí, velice populární jsou i různé barevné gely a v poslední době i stíny na obočí. Řešením až na šest týdnů je permanentní barva na obočí, která barví i kůži pod ním a vytvoří tak žádoucí efekt. Obočí si můžete nechat obarvit u odborníků v salonech, existují však i přípravky pro domácí použití. Další bezpečnou a bezbolestnou variantou jsou tzv. boostery na růst obočí. Aplikují se vždy večer po odlíčení obličeje a první viditelné výsledky se dostavují už po šesti týdnech, po deseti týdnech je pak obočí výrazně hustší, silnější a pružnější. Další možností je permanentní make-up, který vydrží dva až tři roky.