Nevěrný Petr Štěpánek: Má žena se má výborně! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

čtvrtek 25. dubna 2024

Svátek slaví Marek, zítra Oto

Nevěrný Petr Štěpánek: Má žena se má výborně!

Je to už dlouhých sedm měsíců, co je manželka herce Petra Štěpánka (62) Vlasta Janečková (77) »uvězněna« v soukromém sanatoriu ve Škvorci nedaleko Prahy. Podle slov známého herce si však nemá na co stěžovat.
Zpět na článek
Chcete-li se zapojit do diskuse, přihlaste se prosím.

Přihlásit se

DISKUSE

gabi50
19. 07. 2011 10:11

aby vám pak časem ty mladý kůže taky měnily Pampersky a utíraly sopla u nosu

gabi50
19. 07. 2011 10:12

pro "bohatypodnikatel" 08:39

hillarka
19. 07. 2011 08:39

Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.

gabi50
19. 07. 2011 07:10

je v tom,že si mladá holka nebo mladý kluk vezmou geronta, pak jsou ve vyšším věku sami ještě plni elánu a sil a chtějí žít a užívat si, zatímco doma -jak řekl kdysi dr.Plzák v jednom slovenském časopise-"naraz majú doma dedka, ktorý zabúda, ako sa volá a kde býva".Je to přirozený života běh, ovšem toto mladí nedomýšlejí a uvazují se do takovýchto věkově nerovných vztahů - proč asi???

bohatypodnikatel
19. 07. 2011 08:39

Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.

hillarka
20. 07. 2011 14:55

Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.

bohatypodnikatel
20. 07. 2011 16:59

Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.

avina
18. 07. 2011 22:12

Velmi rozumné řešení vzhledem k nemoci,vysokému věku....-žije svůj život,co ještě zbývá.Rozumím tomu,vím o čem mluvím/řešení pro nemocného člověka/.Na ostatní drby se vykašlat.

spajka
18. 07. 2011 21:41

hloupé žvás­ty,chy­trolí­ni.Vů­bec nic nevíte o Alzheimerově demenci.Kdybyste se měli starat o takto nemocného člověka,nevydrželi byste to ani týden.Seděli byste u něj 24 hodin denně.Tato nemoc postupuje jako každá jiná,takže v dalším stádiu byste uklízeli výkaly - takový člověk se vykálí kde ho napadne,pak stolicí pomaže co se dá.Běžné jsou útěky.No a v posledním stádiu budete krmi­t,pře­balo­vat,u­tírat zadek,atd.To je jen tak ve zkratce.A podotýkám -žádná dovolená,žádné volno,na nákup -pouze když u toho člověka bude hlídání.Myslíte,že byste na to milí chytro­líni,­měli?­Proto jsou dnes naštěstí taková zařízení,kde je o tyto lidi profesionálně postaráno 24 hodin denně.A samozřejmě,pokud to ještě je možné,dělají se s nimi různé aktivizační programy -trénink paměti,různá ergoterapeutická cviče­ní,re­habi­litač­ní cviče­ní,at­d.Pos­tupem času jsou povětšinou tito lidé pouze na invalidním vozíčku - tzn.,že musí být z postele na ten vozík vysazováni,pak zase překládáni do postele,několikrát za den.Myslíte si,že by to pan Štěpánek zvládnul?Nebo pečovatelka?Nebuďte naivní.A než k něčemu budete psát chytré komentáře,tak si zjistěte,oč se vlastně jedná.Vidím,že o této problematice mnozí nemají vůbec ponětí,ale musí na sebe upozornit za každou cenu pár pitomýma slovama.

tulip
18. 07. 2011 17:27

Dobré odpoledne.Víte,kdo z vás si na vlastní kůži neprožil,co to je,když se vám celoživotní partner mění před očima ,v bytost,která vás nepoznává a ubližuje vám,jak psychicky,tak fyzicky,prosím neodsuzujte.Já jsem měla to štěstí,že o moji milou manželovu maminku,jsem se starala při zaměstnání až do doby,kdy ji sebrala sanita na ulici.V Bohnicích mi řekl lékař,že je zázrak,že jsme to vydrželi tak dlouho bez cizí pomoci,ale že měla být u nich umístěna již nejméně rok.Ale my jsme na doporučení lékařů,o její umístění žádali již několik let.Ale bylo stále plno,a kdyby ji "nesebrali" na ulici,tak se do ústavu,kde byla velmi šťastná,nikdy nedostala.Myslela si,že je ve švýcarském sanatoriu,pro lidi s TBC. My jsme neměli peníze na to,umístit ji v soukromém sanatoriu,ale do posledního dne jsme ji s manželem několikrát týdně navštěvovali,což jsme museli vždy prokázat podpisem,že se zajímáme. Bylo to pro mne po všech stránkách velice těžké,ale jsem ráda,že jsme to dokázali a moje drahá manželova maminka byla ve svých posledních měsících a dnech šťastná a s námi.Víte,stařecká demence a Alzheimrova choroba nebolí,ale je to strašně Těžké pro lidi kolem vás.Ti trpí mnohem více.Hezký večer přeje tulip.

schitu
18. 07. 2011 18:42


Je to tak. My jsme měli takhle otce,toho navštěvovala každý den mamka a moje rodina jak nám to šlo. Je nás 5.tak jsme se střídali.
Otec umřel /Alzhaimer/a mamce se tatáž nemoc projevila rok po jeho smrti.Taky jsme neměli na lepší sanatorium,oba rodiče na LDN nechali proležet,což je hrůza sama o sobě. Mamka po roce umřela taky. Je to už od ledna letošního roku,není den abych si nevzpomněla,chybí pořád,ale odsuzovat někoho za to,že toho nemocného nechá v odborné péči bych si ani myšlenkou nedovolila. Je to očistec na zemi,věřte nebo ne.
A on je pěknej,příjemnej a zdravej chlap,proč by tedy nežil normálně.To je prostě holt život.

herpes
18. 07. 2011 15:58

Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.

georg7
18. 07. 2011 14:41

Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.

hejhej
18. 07. 2011 14:49

A to má Štěpánek sedět u Janečkové 24 hod.denně a držet ji za ruku,hlídat,aby nepila alkohol a nepokoušela se o sebevraždu ?Navíc má alzhaimra.Náhodou se o ni postaral exkluzivně,všechna čest!

juanab
18. 07. 2011 16:00

Souhlasím, někdy už prostě péče doma není možná. Paní režisérka nemá problémy ani nově ani krátce, řekla bych, že se staral tak dlouho, jak sám, bez pomoci, mohl. Teď je asi potřeba neustálý dohled a na tom nezmění nic ani to, že si může vyrazit (pod dohledem) na procházku. Nikdo z nás s nimi nežije, ona může být opravdu nebezpečná sama sobě, to by nemohl ani na nákup... Chodí za ní, nevykašlal se na ni, ale doma to už bohužel asi bylo neudržitelné.

janulac
18. 07. 2011 16:40

Take souhlasim,asi je to nutne a netreba odsuzovat.Jestli na Stepanek vztah se Zlatou, tak je to jejich vec a myslim, ze to je dobre.

schitu
18. 07. 2011 18:44

majojo
18. 07. 2011 16:21

Ano, dobrém i ve zelém, ve zdraví i v nemoci.... tak se to dá chápat. Po tatínkovi, pane Štěpánku?

bobina
18. 07. 2011 17:07

A po kom jste podědila vy tu hloupost? Po mamince,nebo po tatínkovi??? Už jste e někdy so někoho takového dlouhodobě starala???

rachellka
18. 07. 2011 19:04

a vy jste tu hloupost podědila po kom ?? Nejde o to, že ji dal do sanatoria, ale že se tahá s někým jiným...! Taky mě velice zklamal!

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.