Vdova po Ransdorfovi: Stát se na mě vykašlal! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

pátek 19. dubna 2024

Svátek slaví Rostislav, zítra Marcela

Vdova po Ransdorfovi: Stát se na mě vykašlal!

Už je to víc než rok, co jí zemřel muž – kontroverzní europoslanec Miloslav Ransdorf (†62, KSČM). Vdova Vlasta (53) ale pořád nemá odpověď, zda na tom někdo nese vinu! A tvrdí, že na ni při pátrání po pravdě kašle i stát...
Zpět na článek
Chcete-li se zapojit do diskuse, přihlaste se prosím.

Přihlásit se

DISKUSE

ellenic
17. 02. 2017 07:50

Co pořád paní Ransdorfová řeší , na rozdíl od jiných žen, kterým zemřel manžel má jistě na účtě slušnou částku, podle některých údajů mohl mít Ransdorf europoslanec nejspíše půl milionu každý měsíc. I její vdovský důchod bude po manželovi velmi slušný. Trochu pokory bych očekávala a ne osočovat stát, že se na ni vykašlal.

V r. 2014 psali o platu europoslankyně Věry Jourové a psalo se o dost vysoké částce. Blesk uvádí, že základní plat eurokomisaře je 547 525 Kč, respektive 19 910 euro. K tomu ještě dostane desetitisícové příspěvky na bydlení a zábavu. Po skončení mandátu bude dostávat po tři roky odstupné v podobě 55 % měsíčního platu.

A nakonec bude mít nárok na doživotní penzi ve výši 90 915 Kč. Pokud si počká a nechá si ji vyplácet až od 65 let, pak to bude dokonce 121 248 Kč.

Zdroj: http­://mo­neymag­.cz/ak­tuali­ty/3661-pohadkovy-plat-jourove-zeman-oproti-eurokomisari-bere-almuznu

ellenic
17. 02. 2017 21:55

Nemyslím to ve zlém, jen mám kolem sebe hodně žen, kterým zemřel manžel a ty mají úplně jiné starosti, z čeho zaplatí nájem a poplatky, kolik dají každý měsíc za léky. Vdovské důchody po zemřelém manželovi jsou hodně malé a to jsou skutečně velké starosti. Chápu, že paní Ransdorfová chce mít v některých věcech asi jasno, ale vinit stát, že se na ni vykašlal, no nevím.

ararat
16. 02. 2017 20:07

Ač komunisty nemusím,musím říci,že to byl člověk velmi sečtělý.Jako člověka je mi ho velmi líto a i jeho rodiny včetně manželky.

jity
16. 02. 2017 14:27

Kdyby se jednalo o pravicového poslance, tak se na něj stát nevykašle.

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.