40 LET OD CHARTY 77: Kdo podepsal antichartu... a kdo měl odvahu vzdorovat! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

pátek 19. dubna 2024

Svátek slaví Rostislav, zítra Marcela

40 LET OD CHARTY 77: Kdo podepsal antichartu... a kdo měl odvahu vzdorovat!

Byl to největší tyátr v dějinách českého divadla! Hlavní role v něm ztvárnily herecké legendy a ti ostatní tvořili hvězdný kompars. To jedno jediné představení se odehrálo 28. ledna 1977 na půdě Národního divadla a mělo název Anticharta.
Zpět na článek
Chcete-li se zapojit do diskuse, přihlaste se prosím.

Přihlásit se

DISKUSE

Karel Hradecký
07. 03. 2024 16:53

Nepodepsal jsem Chartu ani Antichartu. Poslouchal jsem sice vysílání "Svobodky", Hlasu Ameriky, apod. ale i v těchto médiích byly některé zprávy a informace zkreslovány. Např.že všichni věřící v ČSSR jsou pronásledováni, apod. Nebylo tomu tak. Kdo měl odvahu tak se prosadil. Napsal jsem např. dopis prezidentovi USA Reaganovi a nic se nedělo. Mohl jsem chodit dál do kostela, dokonce fungovat jako technik na statku i v JZD. Jedinému, komu jsem se divil, že Antichartu podepsal byl můj obdivovaný Werich. Přece to neměl zapotřebí, co mu mohli komančové udělat a ještě lhal když říkal, že myslel, že podepsal listinu přítomných

ja6ano@...
03. 04. 2017 17:21

Tak koukám že podle většiny ti co to podepsali byli blbci.

hejpockej
08. 01. 2017 05:20

jestli podepsali nebo nepodepsali stejne by se tim nic nezmenilo, byla to jen saskarna, ale nepodepsat znamenalo prijit o praci a znicit svym detem budoucnost. Ja bych se svy prace kvuli politice nevzdal a rodina je prednejsi. Kvuli podpisu nemit pak co zrat, pekne dekuji. Takze bych podepsal. Podpisem nikoho nezavrazdili ani nepotopili. Trapna formalita, nic vic. Tak nevim proc se to furt resi.

drakulina
07. 01. 2017 12:15

Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.

hejpockej
08. 01. 2017 05:24

Gott to proste neresil, protoze ho politika nikdy nezajimala, on chtel lidem rozdavat radost a zpivat, nic vic. Nahnali tam vsechny, takze jen delal co ostatni. Takovych blbin se tenkrat podepisovalo spousta, to bylo na dennim poradku. Kdo chtel prezit musel predstirat a podepisovat, jinak sup na Sibir.

jity
07. 01. 2017 10:34

Je to těžké, ono jim moc nezbývalo než podepsat. Nyní by měli být raději potichu a neradit nám co máme dělat. Herci vždycky udělali to co se po nich chce. Nyní holt mají pražskou kavárnu.

ararat
07. 01. 2017 11:14

ity
07. 01. 2017 10:34 načla jste pražskou kavárnu,no a kdo myslíte že byl u zrodu?..no přeci pan Zeman­,Klau­s,Dlou­hý.Čal­fa atd.Vy nemáte žádné morální právo tady někomu radit aby byli potichu vy jste ta poslední v řadě,vy jste přeci měla úplně jiné aktivity a neměla jste čas jít do Prahy v 89 roce udělat něco co se vám dnes nelíbí.Mě vyplývá,že se vám bolševici a komunisté líbí a že by jste ráda vrátila čas,ale tohle je prostě vývoj a dnes nás obklopuje globalizace a to je sakra rozdíl.Potichu by jste měla být hlavně VY nic jste neudělala jenom kritizujete a to umí každý z nás víte.Po bitvě je každý generál.

jity
07. 01. 2017 11:34

Jakým právem se tady do mne neustále navážíte, uletěly vám snad včely, nebo co. Já se vás na nic neptám, co máte koho soudit, nejsem a nikdy jsem nebyla žádný váš bolševik. Nechte si ty vaše urážky, jste zřejmě plna zla a nenávisti. Co máte komu vyčítat, že nebyl v r. 89 v Praze, neni to snad každého věc, kam se rozjede. Z mojích kolegů a přátel tam moc lidí také nebylo a nikdo to nikomu nevyčítá. Někomu budete tvrdit, že posuzuje lidi a co děláte vy. Urážíte a odsuzujete.

ararat
08. 01. 2017 11:52

jity
07. 01. 2017 11:34
Jity Jity a jakým právem nazýváte VY lidi ***Y,tak se zamyslíte,vy urážet můžete ale urážena se cítite dotčená.Ne neulítli mi včely,jenom jsem Vám dala pocítit to co děláte vy někomu jinému víte.To je to právo.Nejsem plná zla a nenávisti,ale asi zřejmě vy,že tady urážíte a pak se vás dotkne to,že pokud je to mířeno na na vaši osobu,tak se čertíte a kdo uráží a hlavně odsuzujete jste právě VY.Já přeci nikomu nevyčítám,že jste nebyla v 89 roce v Praze
,to jste špatně pochopila,ale já vám to už vysvětlila jak jsem to myslela,ale zopakuji to.Ptala jsem vás na to co jste tedy dělala vy,když dnes po 27 letech soudíte tyhle lidi,jenom jste tupě čuměla,ale nikde jste neudělala protest proti těm kteří jsou pro vás dneska ***i.Co jste čekala,že vám bezpracně spadnou pečení holuby do úst?Nestačí jenom žvanit anonymně na netu a zbaběle se schová za monitor PC.a TO JE CELÍ POINTA..

hejpockej
08. 01. 2017 05:28

tyhle herce politika nezajimala, chteli jen hrat a zpivat, ale bohuzel se narodili do blby doby, takze nemeli na vyber.

Sarah Woldekiros
07. 01. 2017 07:38

Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.

ararat
07. 01. 2017 08:48


Alena Ponistova
ararat už se nevyjádřuj na téma politika,čtenáři se pak bijí do hlavy co to za blbec tady píše.Někdy, na googlu dělají chyby víš?,pokud to nemáš nastudované ze školy,tak se radějí věnuj své profesí a uklízej vchody a wc,tam nic nepokazíš.
++++­++++++­++++++­+++++++
Ponistová už nech­lastej­,nez­name­ná že jsi si spratky stáhla na profilu,že tě budu chválit,pořád nosiš ten pruhovanej hadr z Bonami? místo tvého tlachání co nemá logiku a o politice se raději nevyjadřuješ,páč jsi takový pako,že to ani neumíš,ale ani se nedivím,když máš hubu samý beďár toale­tářko,­nevyj­dřuje se k věcem kterým zcela nerozmíš...a ty chaluge taky nepiš koktiny na profesi uklízečky ani živnosťák nedostaneš,on totiž nexistuje ty mrdlino

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.