40 let od Charty 77: Jak ji pašovali StB pod nosem! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

čtvrtek 25. dubna 2024

Svátek slaví Marek, zítra Oto

40 let od Charty 77: Jak ji pašovali StB pod nosem!

„Tak to nám ten boj za lidský práva pěkně začíná!“ Legendární větu pronesl Václav Havel (†75) přesně před 40 lety. Seděli se spisovatelem Ludvíkem Vaculíkem (†88) zalígrovaní v saabu herce Pavla Landovského (†78), policajti kam se podíváš. Nepřeváželi drogy nebo pašovaný alkohol, ale něco mnohem výbušnějšího: prohlášení Charty 77.
Zpět na článek
Chcete-li se zapojit do diskuse, přihlaste se prosím.

Přihlásit se

DISKUSE

jabulim
06. 01. 2017 11:41

Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.

jity
06. 01. 2017 12:28

To jsem jako vyslýchána co jsem dělala? Proč se mám zpovídat někomu kdo mnou pohrdá a přirovnával mi k hnoji.

ararat
07. 01. 2017 07:37

jity
06. 01. 2017 12:28 jity nejste vyslýchána,já mířím tam,co jste dělala,když tady nadáváte někomu do ***ů....mimo jiné co vám chybí? máte hlad? nemáte kde bydlet? nemůžete se vzdělávat? nemáte praci?­..př­edpo­kládám­,že nestrádáte,když máte počítač a platíte si internet a můžete si svobodně a beztrestně nadávat a urážet lidi které jste osobně neznala,píšete že změna by měla bát po roce 89 "Změna byla třeba to ano, ale ne s takovými ožraly." Ožralými a kterými,vy jste snad zažila,nebo vidě­la?Před­poklá­dám,že ožralu,máme ale na hradě a t vám nevadí.Nevím jaké zřízení jste měla na mysli,ani bolševika ani kapitalistu,.No jo pohodlný život si musíte zařídit .Každý se musí o see postarat pokud chcete svobodu a svobodu slova.To se nesnoubí a ráj na světě nikde není,ale to ví děti v ZŠ.TAK NENADÁVEJTE A CHCETE-LI NĚCO ZMĚNIT BĚŽTE DO POLITIKY A UKAŽTE DRUHÝM JAK NEBÝT ***EM ,KTERÝ NECHLASTÁ budou všichni spokojen,když zavedete RÁJ NA ZEMI...UŽ SE NA TO DOCELA TĚŠÍM.

jity
07. 01. 2017 10:04

Ten jak říkáte ožrala co sedí na hradě byl přece Havlův kamarád. To jste nikdy neviděla stará videa, kdy Zemna i Klaus byli hosty na Hrádečku? Ti všichni už dobře věděli, jak to jednou dopadne. Jinak ten Jak mu říkáte ožrala je pořád lepší vlastenec, než ostatní. Alespoň nás brání před utečenci, kterým jednou budeme muset dělat otroky. Viděla jsem reportáž z Turecka, kde mladí chlapi by lidi, kteří neuznávají jejich víru by chtěli pozabíjet.

ararat
07. 01. 2017 11:04

jity
07. 01. 2017 104 nemíchejte vše dohromady,tady se nebavíme o imigrantech,ale o disidentech a to je rozdíl.Jedno je jisté Klaus a Havel nikdy kamarády nebyli.Nemám povědomí o tom,že by Klaus jezdil na Hrádeček...napište mi prosím kdy se tak dělo?

jity
07. 01. 2017 11:37

Proboha vy jste nikdy v televizi neviděla videa, kde parta kámošů jezdila na Hrádeček na zabijačku. Byli tam Klaus i Zeman a další.

joudajoudovy
06. 01. 2017 15:20

ararat - sam jste jaksi velmi zmaten z historickych udalosti.
cha cha spolek se pouze prizivoval na zapade a nic pro obcany neudelal.
nebyt gorbacova, ktery pustil vychodni blok, neb sam mel ruce plne prace, aby se svaz vyhrabal z ekonomicke krize a bidy, stale tu mame starce, stareny a umrlce, koketujici se spolkem cha cha nemakacenku.
a co se tyka zvoneni klicu v listopadu 89? nyni se vi, ze nic tak uctyhodneho se nedelo.
CSSR byla na tretim miste od konce (bulhari, rumuni), kdyz to prasklo a to bez prispeni havloidu.
kde jste byl, kdyz padala berlinska zed, ci se bourili polaci, madari i jugosi a otevirali hranice na zapad? a kde byl zaslouzily pracovnik havel a spol.?
vase znalosti maji jisty defekt, zvanile....

ararat
07. 01. 2017 07:48

joudajoudovy
06. 01. 2017 15:20 NO NADARMO SE JMENUJEŠ TADY JOUDA já jsem v roce 89 byla doma a měla jsem malé děti,ale byla jsem šťastná,že je tady někdo kdo je silnější nežli já a bourá bolševicky ostnatý drát a byla jsem velmi ráda že už se nemusíme pasovat na zvířátka v zologické zahradě,kterému se dají žrát a něco málo můžeme,ale vlastně bez povolení jsme nemohli vlastně nic,jsem jim za to vděčná,že se někdo takový našel a jsem soudná,že to co máme dnes nikdo nechtěl ani já né,ale to za to nemohou disidenti,ale bolševičtí zloději,kteří využili dobu k tomu aby kradli..no ale to už je jiná kapitola..joudo už nemel ***,ty jsi v té době asi lítal tátovi v koulích co?

citrooon
07. 01. 2017 14:25

Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.

citrooon
07. 01. 2017 14:12

Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.

joudajoudovy
06. 01. 2017 08:00

charta a jeji bojovnici za lidska prava? cha, cha, cha.....
kohout, jakozto svazacky funkcionar, ktery verejne hlasal, aby horakova byla popravena a dale se prosazoval ve vedeni ksc.
a ten zbytek nemakacenku, ozralu, hulicu, praskaru ci somraku?
a kam se vam vytratil kocab, jenz doslat od husaka osobni amnestii a pak si jezdil na zapad?
havloide! mate v tom nejaky bordel.....
pasovat spodinu a neuznale pracovniky na bojovniky, to radeji zkuste az v 22.stoleti.
snad se najde par tupcu a vse vam i s navijakem sezerou.
co plati stale a platit bude - samet byl studentum ukradem, aby si komousi a jejich pomahaci zajistili sytou budoucnost.

Sarah Woldekiros
06. 01. 2017 09:05

Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.