Herec Jan Skopeček (90): Zpověď plná vzteku na lidi! Šoupli mě do blázince! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

středa 24. dubna 2024

Svátek slaví Jiří, zítra Marek

Herec Jan Skopeček (90): Zpověď plná vzteku na lidi! Šoupli mě do blázince!

Je starý a dva roky po smrti manželky Věry Tichánkové (†93), s níž prožil většinu života, nemá nikoho, kdo by se o něj postaral. Proto Jan Skopeček (90) skončil se zlomeným žebrem v Psychiatrické nemocnici v pražských Bohnicích. Domů se už zřejmě nikdy nevrátí, poputuje rovnou do domova důchodců. Smutný osud hvězdy nejen seriálu Tři chlapi v chalupě.
Zpět na článek
Chcete-li se zapojit do diskuse, přihlaste se prosím.

Přihlásit se

DISKUSE

svatadala
30. 06. 2016 11:52

Co je to zas za kydy. Nikam nemusí a může být klidně doma. Mám sousedku 92 let, dovážejí ji jídlo, soc. pracovnice chodí ob den a nakoupí, pomůže s hygienou, odveze jednou týdně prádlo do prádelny a jednu týdně vyluxuje a uklidí. Měsíčně myje okna a babča si lebedí, že je doma a nikam nemusí. O hůlce sejde 4 patra a jde pomalinku na procházku a zajde i do cukrárny na kafíčko. Když potřebuje k lékaři, vždy j někdo doprovodí, buď sousedé, nebo kamarádka, nakonec i setra od doktorky když je potřeba. Proč hned domov důchodců či psychiatrie. Zase kydy z AHA

bac-bum-bac
29. 06. 2016 12:28

Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.

ellenic
29. 06. 2016 10:08

Samozřejmě, že domov je to, po čem člověk v nemocnici touží. Pan Skopeček má už svůj věk, tak by si měl uvědomit, že pro něho bude lepší žít dále v Domově pro seniory, kde bude pro něho péče po 24 hod. zajištěna, bude postaráno i o rozptýlení, kulturní zážitky, zájmová činnost dle vlastního rozhodnutí. Ať si laskavě aháci uvědomí, že už hodně dlouho máme v Česku Domovy pro seniory a ne domovy důchodců . Vím moc dobře, jak se dlouho čeká na umístění, v některých lokalitách i několik let.

jen123
29. 06. 2016 10:44

Souhlasím

defakto
29. 06. 2016 09:42

... ani se mu nedivím , že se chce vrátit domů , ale to by chtělo zaplatit si paní , která by se o něj starala . Dovoz jídla , doprovod k lékaři atd .
... to ještě může bejt rád , že má v Bohnicích pokoj sám pro sebe , s TV a lednicí , co by jiní za to dali ....vypadá to , že je VIP pacient.

ellenic
29. 06. 2016 13:00

defakto Ze zkušenosti vím, že to není jen doprovod k lékaři, obstarání nákupu. To se dá zvládnout s pečovatelskou službou, jídlo se doveze až domů, ale jinak je ten člověk sám, zbytek dne a noc a to je nejhorší . U nás v domě jsem několikrát pomáhala v noci starým lidem, kteří upadli a sami už se nezvedli. Měli můj telefon a v noci jsem jen seběhla několik pater je zvednout, jednou jsem budila i manžela, protože sama jsem to nezvládla. A peníze na to, aby si zaplatili agenturu s hlídací službou, kdy bude v potřebnou dobu po zbytek 24 hodin jejich člověk přítomen, to většinou tito lidé nemají .

6010
29. 06. 2016 08:58

Pane Skopeček, v blázinci skončíme všichni, protože to co se tu teď děje, to je na psychiku opravdu velký nápor a málo kdo to vydrží.
Jo, jo, stáří je jako za trest.

ejvm1712
29. 06. 2016 08:36

Na stáří musí mít člověk odvahu.

rita20
29. 06. 2016 08:13

Stáří je smutné, zvlášť když je člověk sám. Pan Skopeček bude asi dost ubrblaný děda a určitě to s ním dcera nemá jednoduché. Přesto mu přeji lepší zdraví a spokojenost v domově důchodců.

Sarah Woldekiros
29. 06. 2016 12:23

Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.