Vnuk skladatele Antonína Dvořáka, Antonín III. exkluzivně: Proč tak vadil komunistům? | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

čtvrtek 25. dubna 2024

Svátek slaví Marek, zítra Oto

Vnuk skladatele Antonína Dvořáka, Antonín III. exkluzivně: Proč tak vadil komunistům?

Marná sláva, ani kosmonaut Vladimír Remek se nedostal ve vesmíru tak daleko jako hudební skladatel Antonín Dvořák (†63). Jeho Novosvětskou symfonii si s sebou totiž vzali američtí astronauti, když v Apollu jako první lidé na světě přistáli v roce 1969 na Měsíci. „Oslovil jsem kdysi kosmonauta Neila Armstronga (†82), aby mi prozradil, proč si vybrali zrovna dědečkovu skladbu. Jenže mi poslal pouze svoji podepsanou fotografii,“ říká Antonín Dvořák v pořadí III. (86), poslední žijící vnuk slavného skladatele.
Zpět na článek
Chcete-li se zapojit do diskuse, přihlaste se prosím.

Přihlásit se

DISKUSE

ararat
27. 05. 2016 08:38


Markéto důchodkyně 58*&lituda
22. 05. 2016 13:41
*
Musím ti připomenout,že za komáru,nexistoval žádný takový zákon,ale byl zákon o povinnosti pracovat,jinak byl člověk příživník a to byl trestný čin,i když i v té době byli lidé pracující na volné noze.

ibuprofen
22. 05. 2016 12:52

Pane Podroužku, dejte si hadr na hlavu a pak urychleně navštivte nejbližší studovnu. Dvořák vadil komunistům tak moc, že jeho díla byla pravidelně a naprosto běžně na repertoáru operních scén a koncertních síní, jeho hudba byla vývozním artiklem mj. České filharmonie, existovalo Dvořákovo muzeum, Dvořákovo kvarteto, komorní pěvecký spolek Dvořák Olomouc, pěvecký sbor Antonín Dvořák v Turnově... pořádaly se hudební festivaly Dvořákova hudební Nelahozeves, Dvořákova Příbram, Dvořákův Sychrov a Turnov... atakdále atakdále. Nejedlý nejsou komunisti.

amplituda
22. 05. 2016 13:41

Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.