Vránová, Kolářová a Štěpánková: Jsou bez práce! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

pátek 19. dubna 2024

Svátek slaví Rostislav, zítra Marcela

Vránová, Kolářová a Štěpánková: Jsou bez práce!

Herecký soubor Divadla na Vinohradech se otřásá v základech. Diváci od ledna na Vinohradech nemají šanci vidět řadu oblíbených hereček. Jmenovitě Gabrielu Vránovou (76), Danielu Kolářovou (69), Martu Vančurovou (67) a Janu Štěpánkovou (81).
Zpět na článek
Chcete-li se zapojit do diskuse, přihlaste se prosím.

Přihlásit se

DISKUSE

mekanik
08. 01. 2016 23:23

ach jo je mi jich líto.takový hezký holky

nanela
08. 01. 2016 20:34

oni jsou zvyklí na jiný standart a teď když mají navíc důchod a k tomu plat tak hned oživnou za rok je to hned 120000 navíc do rozpočtu a když jsou dva tak je to 250 to se hned jinak vstává když hrají jednu hru 20 let tak to už je rutina do toho nějaká filmovačka tak to se vydrží klepat dokud je čert nevezme umělce slavný

ivoadler
08. 01. 2016 16:03

Řádně platit sociální pojištění, to se jim nechtělo. Náš pravdoláskový právní řád jim to umožňoval. Teď se sami staly jeho obětí. Dobře jim tak.

petrmetr
08. 01. 2016 17:07

Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.

smazan_20160509
09. 01. 2016 03:25

Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.

svatadala
08. 01. 2016 13:23

No jo, no, 80 na krku, další dvě 70 a tak milé dámy pěkně užívejte důchodu, co jiného taky zbývá. Za krásné role to chce krásný odpočinek.

-bello-
08. 01. 2016 11:56

Ve státní správě se o to stará služební zákkon, ale i ten lze obejít.
Na Vančurovou a Štěpánkovou bych tedy vážně nešla.To je monotonní herectví, které mě nebaví.Na Kolářovou klidně půjdu.Že jsou na dlažbě se jen tak říká a neřekly to ony, nýbrž AHA.Fakt je, že s největší radostí bych já z Vinohradského vykopla Töpfera! Je on dál současně senátorem, nebo už ne?Ani nevím

ellenic
08. 01. 2016 16:54

-bello- Něco jako kozel zahradníkem, kde jsou ty doby, kdy ředitel divadla byl skutečně někdo. Teď mi připadá, že každý ředitel si dělá jméno na vyhazovu herců. Já se přiznám, že já bych rozhodně nešla na Töpfera , kdyby hrál. Pro mne je něco podobného jako Jandák .

DutchSchulz
09. 01. 2016 22:43

Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.

frannes
08. 01. 2016 11:51

tady jde hlavně o to ,že velká část umělců ne zcela si nechala zahrnout do vykázaných příjmů důležitých pro výpočet důchodu vše kromě případného hlavního kontraktu v divadle kde ten plat nebyl nic moc.. Jde o různé záskoky, konferování, TV angažmá ,film atd. Navíc některým mohou chybět i leta pro přiznání důchodu pokud si nedoplatili sociální pojištění za dobu mateřských povinností, zahraničního působení atd. Důchodový úřad vychází z toho co mu je zaměstnavateli nahlášeno.Je řada lidí kteří musí dohánět doklady pro část doby kdy pracovali v nějaké firmě která už neexistuje , co budou jednou dělat ti co se nechají zaměstnávat na černo a nebo pracují za hranicemi a nikdo za ně sociální pojištění neplatí, budou chybět jak vykázané příjmy, tak doba nutná pro přiznání důchodu.

-bello-
08. 01. 2016 12:02

frannes
to není záležitost jen umělců, ale všech živnostníků po 1989, kteří neodváděli daně jak se má.Největší sranda je, že právě tihle řvou, že je stát ohodnotil např. jen 5000,- důchodu, ale za uniklé daně mají baráky, pozemky.Vím to! Na tohle fňukání říkám, proč to tedy nezabalili a nešli do státní správy, když to bylo tak chudý na výdělky

robin5
08. 01. 2016 08:38

Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.

aveneta
08. 01. 2016 08:29

Jaképak na dlažbě....mají přeci důchod a musí žít v rámci jeho výše pokud si za dob své slávy nic nenašetřili !!!

frannes
08. 01. 2016 08:06

Každý jednou musí jít na odpočinek , týká se to i herců. Podle mne by měla existovat hranice kolem 65 let obecná a týkalo by se to ale i politiků na všech úrovních a dalších včetně některých vysokoškolských funkcionářů .Jen ten kdo v oboru (věda ) je stále na špici a má co ještě dát společnosti , ne ale ti kteří se někde jen motají a žijí v době před 20. lety :Proč nedat příležitost mladým , zapáleným, poslat je do světa na zkušenou a pak jim vytvořit podmínky pro bádání bez starých praktiků kteří je jen brzdí ve strachu o židli, granty, zahraniční stáže atd.

paralenka
08. 01. 2016 19:24

Naprosto s vámi souhlasím. Jsem také v důchodu a na částečný úvazek nebo dohodu pracuji, když mě potřebují. A jen s úžasem zírám, jak lidé téměř umírající ožili s důchodovým věkem, berou plat i důchod a neexistuje zákonná páka, jak je propustit kromě neplnění povinností či porušení prac. kázně. Herci? Ti snad chtějí popřít i zákonitost stárnutí, mnozí sotva lezou, pohled na ně není hezký, ale furt a pořád střídavě hrabou, střídavě si stěžují. Uzákonit hranici 65 let pro definitivní odchod do důchodu bez pardonu by bylo na místě, sama to podporuji! Povolit jen občasné záskoky, ale na základě lékařského posudku, ne řádný pracovní poměr do padnutí!

smazan_20160509
09. 01. 2016 03:30

Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.