Ministryně Marksová navrhuje: Víc penzistům, míň bezdětným | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

úterý 23. dubna 2024

Svátek slaví Vojtěch, zítra Jiří

Ministryně Marksová navrhuje: Víc penzistům, míň bezdětným

Stanovit minimální důchod, možnost volně zvyšovat penze či zvýhodnit rodiče více dětí. To jsou hlavní změny, s nimiž ministryně práce Michaela Marksová (46, ČSSD) míří na vládu.
Zpět na článek
Chcete-li se zapojit do diskuse, přihlaste se prosím.

Přihlásit se

DISKUSE

-bello-
16. 01. 2016 00:53

Dost dobře nechápu, proč chce trestat bezdětné .
Měla by něco udělat s těmi nepochopitelnými vdovskými a vdoveckými důchody .
To je úkaz, který nemá logiku.Možná tak za 1. republiky, kdy ženský byly doma.

ellenic
02. 12. 2015 12:23

Dříve bylo v módě být ženou v domácnosti, takové ženy nepracovaly, živil je manžel. Proč by měly tyto ženy dostávat více peněz. Ano souhlasím s tím, aby se zvyšovaly důchody pouze těm, kteří pracovali, ti si to opravdu zaslouží . Ale to by snad paní ministryně měla vědět, že bez práce nejsou koláče, tak jaképak zvyšování minimálních důchodů těm, kteří celý život nepracovali.

jity
02. 12. 2015 13:24

Kdy dříve, já nikoho neznám koho by živil manžel. Já osobně bych to ani nechtěla, jsem pyšná na to, že jsem pracovala a s manželem přispívala na domácnost. Mě tedy nikdy živit nemusel.

ellenic
02. 12. 2015 22:21

jity No vidíš Jity, já jsem jich znala dost, dříve nebyla žena nezaměstnaná, ale do kolonky v dotazníku psala" v domácnosti".

smazan_20160509
03. 12. 2015 11:15

Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.

-bello-
16. 01. 2016 01:04

ellenic
jo a dneska pobírají svůj a vdovecký důchod navrch

hejhej
02. 12. 2015 12:02

Souhlasím s přidáním důchodcům, ale taky matkám s dětmi a ubrat politikům.

smazan_20160509
03. 12. 2015 04:38

Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.

ivoadler
02. 12. 2015 10:58

Myšlenka je dobrá. Nerozmnožoval jsi se, nevychovával jsi novou generaci daňových poplatníků, zato si mohl více ušetřit, tak dostaneš míň. Nedával bych to ale důchodcům, ti už se rozmnožovat nebudou, kromě několika umělců, ale dal bych to rodinám s dětmi.

jiriforman
06. 01. 2016 05:47

Chytrý bezdětný a svobodný člověk si ty peníze stejně od státu umí vzít zpátky, tak se zbytečně raduješ, magore.

ivoadler
06. 01. 2016 09:59

Zřejmě patříš mezi chytré a bezdětné. Ale vyprošuju si tvoje oslovení. Dokázal jsi tím jenom to, že jsi hulvát. Když chybí argument, nastoupí nadávka.

jiriforman
06. 01. 2016 20:24

Magore, už ta tvoje formulace "nedával bych to důchodcům, ti už se rozmnožovat nebudou" svědčí o tom, že jsi jenom primitiv. Tak hloupě nežvań a laskavě se nad sebou, svými názory, zamysli. To, že si někdo nafláká děcek neznamená, že ti, kteří je nemají, mají ty cizí děcka živit. Od té doby, co jsem zjistil jak jsou ti manželé s dětmi a politici vychcaní začal jsem být vychcaný taky. Takže, co mi stát vezme, tak mi stejně nakonec dá. Čím menší čistý příjem ze zaměstnání o to větší příspěvek na bydlení. Stačí jen se nestydět o něj požádat.

ivoadler
07. 01. 2016 13:36

Za vola lze označit kohokoliv, jen ne toho, kdo jím exaktně je (Jaroslav Dietl: Nemocnice na kraji města). Ano, ti co vlastní děti nemají, budou se podílet na nákladech na děti těch, kteří je mají. Jejich děti totiž budou odvádět sociální pojištění i pro ty bezdětné. Že je třeba podpořit rodiny s dětmi, na tom se shodují všichni, kromě magorů. Dokonce i Kalousek připustil, že pro rodiny s dětmi je třeba něco udělat. Jenom, jak je jeho zvykem, neřekl co.

jiriforman
08. 01. 2016 07:28

Já to přesto udělám: Adlere, jsi vůl. A korunovaný! Sociální pojištění si odvádí každý kdo pracuje. Ať už bezdětný nebo ten kdo si fakany nafláká. Takže za mě rozhodně žádný fakan, budoucí dospělý, sociální pojištění odvádět nemusí. Odvádí si ho především sám za sebe. Pokud by ho odváděl i na bezdětné, tak by musel platit víc daní než ten bezdětný - na sebe + na toho bezdětného A odvádí si ho taky zase na svoje budoucí fakany, zvlášť na přídavky a jiné příspěvky pro rodiny s dětmi. Ale to ty v tom svém zminimalizovaném mozečku nechápeš.

ivoadler
08. 01. 2016 10:06

Nadávat ti nebudu, je to pod mou úroveň. Jsi totálně mimo. Z tvojí argumentace vyplývá: já žádné děti nevychoval, přesto budu mít nárok na důchod z pojištění, které budou platit děti mých vrstevníků. Ty na sebe neplatíš nic!!! Z tvého pojištění se platí důchody současných důchodců. Mezi námi odborníky se tomu průběžné financování. Už nevím, jak bych ti to co nejjednošuji vysvětlil, abys to pochopil.

jiriforman
08. 01. 2016 10:25

S nějakým, nejspíš pobožným debilem, který myslel akorát svým pérem, a na to aby naflákal co nejvíce fakanů, aby měl výhody.

jiriforman
08. 01. 2016 10:18

Adlere, jsi blbeček. Kdo na koho platí je celkem šumák, protože všichni platíme na všechny. Já ti zase můžu oponovat, že moje daně jdou zase na přídavky na děcka. Takže pokud mi nějaký fakan zaplatí důchod, tak mi jen vrátí, co jsem já zaplatil jemu. A už se s tebou, blbe, nebudu dohadovat. Protože to je zase pod mou úroveň hádat se s nějakým debilem.

stekajicikocka
02. 12. 2015 10:12

Tedy snad lidovější přístup, což bylo opavdu zapotřebí. Ti asociálové na sociálních správávch jsou třeba měnit. Zjevně mají za úkol znechutit a odpuzovat žadatele.

1pravda1
02. 12. 2015 09:49

Tato ženská ani snad není ženská, to co předvedla s Klokánky, tu radost, že dotaci nedostanou ukázalo její pravou bezcitnou povahu a to jí peníze nabízel ministr Babiš osobně. O Michalákové hovořila povýšeně a opět bez trochy citu a pochopení. Tady je velmi nízká především porodnost pracujících žen po 25 roku života, kdy už má jiné etnikum odrozeno několik dětí. Proč nedat těmto ženám, které uvažují kvůli penězům o prvním dítěti po třicítce a později a pak se léčí na neplodnost, porodné třeba padesát tisíc, vyplatilo by se to, na dávkách jiným se utratí miliardy a bezúčelně.

ellenic
02. 12. 2015 12:25

1pravda1 Ano, souhlasím, také jsem se divila tomu divnému přístupu, stát si má chránit své občany a ne dávat od nich ruce pryč .

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.