Dcera Felixe Holzmanna o drsném dětství: Neměli jsme ani na ponožky! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

pátek 19. dubna 2024

Svátek slaví Rostislav, zítra Marcela

Dcera Felixe Holzmanna o drsném dětství: Neměli jsme ani na ponožky!

Jeden z nejoblíbenějších českých komiků Felix Holzmann (†81) neměl jednoduchý život. Za války sloužil u německé armády, vykašlal se na něj kolega a v nejtěžších chvílích kvůli vážné nemoci opustil manželku s dcerou. Všichni pak měli velké starosti, jak v komplikované době vůbec vystačit s penězi.
Zpět na článek
Chcete-li se zapojit do diskuse, přihlaste se prosím.

Přihlásit se

DISKUSE

bum-bac-bum
20. 02. 2015 10:42

Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.

pea.p
20. 02. 2015 10:59

Bože o jaké době to píšete?
Já se narodila jako HUsákovo dítě (v 70-tých letech). Vzpomínám si tak akorát, že se ponožky štupovaly, boty opravovaly ap. Ale na sváču sem dostala 5 Kč. Za to lakrumáček za 1,50+2rohlíky po 0,4 a odpoledne ze školy velkou točenou za 1,40 nebo mega za 2,10. Maso jsme měli normálně, oblečení se víc šilo (z Burdy ap), lidé doma víc pěstovali zeleninu atd. to co uvádíte vy bylo tak možná po válce.

mekanik
20. 02. 2015 15:05

pea-jsem taky husákovo dítě a nepamatuji že by rodiče na něco neměli nebo jsme něco neměli.maso bylo denně.upozornuji nikdo z rodiny nebyl ve straně.třeba to bylo podle zasobování regionů nebo já nevím.já osobně žádnou nouzi nezažil

ararat
20. 02. 2015 16:33

meku,meku tak netvrď že jsi měl vše doma,když si husákovo dítě tak si pamatuješ tak akorát kolik stál rohlík a kolik brněnský salám.
Zeptej se maminky zda neháněla toal.papírdámské vložky byly na to velké fronty,nebylo skoro žádné ovoce,mimo jablíček,nebo rybíz, brambory se prodávaly špinavé od hlíny,nějaký pórek či lilek nebo řapíkatý celer.. a jak tady někdo zmíňoval,štupovaly se ponožky po večerech a když chtěla mladá rodina ušetřit na jídle,vařila se čočka za 3 korunybramborové guláše,aby se chlapi najedli,dělali na kolotoč a dělali v těžkým provozu a potřebovali se do syta najíst,šel si koupit maso a musel si povinně koupit bůček,ale ne takový libový jako dneska..byla to velmi těžká doba po válce nic nebylo a komunisti byli velcí parchanti

fjdksla
20. 02. 2015 17:39

Po válce nebylo nic v celé Evropě, lístkový systém na potraviny byl i na Západě. O prožité bídě několika poválečných let můžou mluvit jen ti, kteří to prožili, a z nich tady na diskusi není ani jeden. Narodil jsem se v 60. letech a tvrdím, že se žilo samozřejmě skromněji, ale ty základní jistoty měl každý, protože byla- ó jak nedemokratické- POVINNOST PRACOVAT.

bella.
21. 02. 2015 00:10

fjdksla

mekanik
20. 02. 2015 17:48

ar-já se nezastávám komoušů,jsou to parchanti.jen reaguji na články lidí kteří tvrdí že nic nebylo.je jasný že pěkný džíny byli z tuzexu,to ano.ale např. v Praze v italské modě byli normálně,jezdili jsme tam.ale jak už jsem psal,třeba to bylo v každém regionu jiný.psal jsem o sobě.nevím odkud jsi ty,ale znám několik pražáků a ti měli taky všechno.tak nevím že ostatní píšou že nic nebylo.

bella.
21. 02. 2015 00:15

mek
jj myslím, že ve velkých městech bylo zásobování lepší a byly nové obchody, ale jestli tady někdo kecá, že třel bídu, tak k e c á !

bella.
21. 02. 2015 00:08

mek
ano a kupodivu členství ve straně nebylo až tak davové, jak se taky líčí

ararat
20. 02. 2015 16:37

bella.
20. 02. 2015 11:02

bum-bac-bum
nesouhlasím
hm a kdy ty jsi byla na MD ?Za Masaryka?
Promiň to je zkreslování faktů.
Vím, že lopatka červeného kaviáru byla za babku,extra boty za 150,- , italské za 350,- a výdělek VŠ po absolvování kolem 1.100 ,- , nájem v průměru 200,-za slušný byt, na venkově míň.Jediný snad, že nebyly banány a játra .Na západě měli obojí, ale nezaměnstnanost a předraženou lék. péči tak ten průměr populace si vyskakovat taky nemohl!
Ono všeho je moc, víš ? .Nezkresluj fakta.
Neobdivuju dobu , co byla, ale taky na ni nehážu za každou cenu špínu a chi ji znát objektivně, ne tendenčně, jak se teď neustále tady dělá!
A tys psala , žes VŠ tak snad ......
Jo a tvůj kočár Liberta byl za cca 600,-

ararat
20. 02. 2015 16:41

ty krávo 1200 stéla liberta a to byl skoro plat chlapa,kaviár nebyl vůbec v obchodě,italské boty pod pultem,za 3+1 cca 74 m2 500...kde to bereš ty mrzačko?nebyla šlehačka a ta se objevila na vánoce a nebo pod pultem,kdyby mohli tak ti lidi za zkreslování faktů nařežou na zádel,že by jsi si 14 dní nesedla,ty darebáku

ararat
20. 02. 2015 16:49

ty dobytku to byla doba po válce trvala až do revoluce 89,kdy byl u vesla Masryk?ty jsi úplně mimo

ararat
20. 02. 2015 16:47

ano tak to bylo a k těm džínám,,tohle zboží se kupovalo v tuzexu za bony,a pak vznikli veksláci/dnešní překup­níci­..be­lado­na o té době nic neví nežila v té době a nemá morální právo se k tomu vyjadřovat
je blbá jak Janečkové vidle
Vše se šilo na koleně,šící stroje nebyly k dostání vůbec,jenom kdo měl nějaké známosti a ona mektá něco o banánech a játrech ***

mekanik
20. 02. 2015 17:59

ar-ale bell je pražanda.a v Praze bylo celkem všeho dost.taky jme tam jezdili na nakupy.bell je malinko starší než já a když říká že netrpěla nedostatkem,tak jí věřím.já netrpěl taky.s těmi banány a játry to bylo u nás taky tak.ale čert vem banany a játra,ostatního bylo hafo.a když něco zrovna nebylo,sehnali to známí.tak to vnímám já.čau

ararat
20. 02. 2015 22:42

taky ji vyřiď ať se jde oběsit

bella.
20. 02. 2015 09:02

Matka chodila do práce a neměli na ponožky ?
Otec na volné noze sem tam nějakou akci jako komik měl.Pokud ne, měl jít dělat něco jiného. To platí odjakživa, i dnes.Pokud měl tuberu, bral nemocenskou a jako ženáč nemálo %, oproti dnes. Chápala bych, že po válce to měli těžké, protože byl ve wermachtu, ale to ne! Nebo jsem to přehlídla ?
Ta ženská si stěžuje víc na onu dobu než na styl života svého otce a to se mi nelíbí .
Felix Holzmann - Ano, můžu ho , ale po 2 scénkách mám dost.

pohadkamaje
20. 02. 2015 10:42

Jdi do p*r*d*e*l*e

ararat
20. 02. 2015 16:35

beladono ty ***,než napíšeš zde hovadiny,tak si zjisti historii,ty nevděčný spratku,ty bys potřebovala zavřít a tam bys potřebovala bičem přes hubu,ty dobytku

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.