Naštvání v Prostřeno! kvůli povinnému zouvání při vstupu do bytu hostitele! A co vy? Také vám vadí ukazovat ponožky? HLASUJTE! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

pátek 19. dubna 2024

Svátek slaví Rostislav, zítra Marcela

Naštvání v Prostřeno! kvůli povinnému zouvání při vstupu do bytu hostitele! A co vy? Také vám vadí ukazovat ponožky? HLASUJTE!

Zatímco v zahraničí je velmi běžné, že se lidé doma pohybují ve stejných botkách jako na ulici, v Česku jsme často zvyklí se zouvat, byť se nám kvůli tomu cizinci čas od času smějí.
Zpět na článek
Chcete-li se zapojit do diskuse, přihlaste se prosím.

Přihlásit se

DISKUSE

prroud
21. 01. 2015 12:00

Poradna rohozka a hadr resej hodne.Nevim jak kdo jinej,ja jsem zvyklej na jednorazovy navleky,hodne jsem pracovaval "u lidi".A neni mi zatezko si poradne ocistit boty kdyz nekam prijdu,ani nez vejdu do super­maar­ketu,­napri­klad­.Zvyk.

prroud
21. 01. 2015 11:56

Nez riskovat zdravi,to radeji pouklizim.

prroud
21. 01. 2015 11:55

beruna,presne tak,a o tom to cely je,protoze ani u nazehlenyho a napomadovanyho playboye nemuzes vedet co je "vespod",co je to v soukromi za prase.

prroud
21. 01. 2015 11:54

1pravda1,souhlas s tim,ze se smejdi po celym byte a leha na postel..........tak se navsteva nechova a neni to tolerovano! Bavim se o nezouvani u NORMALNI slusny navstevy,ta samozrejme nema v loznici a dalsich pokojich co hledat. Obyvak­,kuchy­n,ji­delna,­soci­alni zarizeni,to jsou prostory pro nasvtevu! Ostatni mista jsou nedovolenym prunikem do soukromi hostitele.

beruna
21. 01. 2015 11:50

Ať se každý zařídí po svém. Někdy můžou být zuté nohy větší problém než obuté. Smradlavé, zapařené nohy postižené plísní nebo v nechutných špinavých fuseklích ať zůstanou radši obuté.

1pravda1
21. 01. 2015 11:02

Je tam šmejdění po celém bytě, dokonce si někteří lehají na postel hostitele, nedovedu si představit, že je někdo ve venkovních botech v mojí ložnici!!! co je špíny na ulici a bacilů, kde kdo tam plive, chčije, lidi i zvířata atd. I maličké kamínky v podrážce vám poškrábou podlahu a z koberců dřít špínu po každé návštěvě?

prroud
21. 01. 2015 10:11

Nas dum neni pruchodak,tech par navstev zvladneme)

prroud
21. 01. 2015 10:10

honzina,kdybys poradne cetla,vedela bys,ze nech­odime,­prezou­vame se ze svyho do svyho,navstevy chodej....nestojime o jejich plisne,to radeji povytiramea pouklizime,neni to takova drina a my se prace nebojime

gabcakovamatinka
21. 01. 2015 07:05

Ať se ,,západ,, nezouvá, my doma se budeme. Neodvedu si představit, že v deštivý den mi někdo vleze v botách do baráku. To mužou opravdu jenom čuňata. Kdo nechce ukazovat ponožky ať si přinese panfofle. Ono tak celý den v botách není pro nohu nic příjemného. Noha se potí, bakterie se množí.

honzina
21. 01. 2015 06:20

Chodit doma v botech pro mě absolutně nemyslitelné. Už vidím, jaký máte doma pořádek, když k vám přijde někdo s botama plnýma sněhu, potažmo písku, soli či jiné posypové látky, nebo po dešti od bláta. Nezlobte se, ale k vám bych na návštěvu nešla. Máme doma koberce, nesnesla bych dlažbu nebo plovoučku - nehledě na to, kdyby mě po ne zrovna laciné plovoučce šmatlal někdo v botech, asi bych ho hnala. Zouvání mě prostě přijde jako součást slušného chování!!!

elzbet1
21. 01. 2015 00:51

Nedovedu si představit,že při dnešní "čistotě" našich komunikací,by mi někdo v botech lezl do bytu,FUJ!!! A jestli se nám někde v tramtárii smějí,tak ať,alespoň si prodlouží život,žejo.Já zouvání v bytě beru jaako samozřejmost,ale každé návštěvě dávám přezutí,které se dá umýt.

honzina
21. 01. 2015 06:20

ianka
20. 01. 2015 19:34

Dnes mají skoro všichni moji známí v bytě plovoucí podlahy nebo dlažbu. Kdo nemá podlahové topení, tak je v zimě chlad od podlahy, v létě se zase lepí zpocené nohy. Boty jsou prostě nutností. Již jsem si zvykla, že s sebou pro jistotu nosím slabé přezůvky nebo silnější ponožky. Sama návštěvy k zouvání nenutím (samozřejmě pokud nemají zablácené holínky).

prroud
20. 01. 2015 19:33

Zajimava anketa,pred par hodinama bylo na ano 17%,ono jde i ub irat? )))­))))))­))))))­))))))­))))))­))))

beruna
21. 01. 2015 11:53

Když se zvětší počet těch, kteří hlasují pro NE, tak určitě. Těch procent je vždycky jenom 100, víte?

malenabald
20. 01. 2015 19:28

Nedělá mi problém se zout. Když vidím, jak pobíhají po bytě v botech a pak vykoupaní naboso a se špinavýma nohama lezou do postele..., raději se budu zouvat.

honzina
21. 01. 2015 06:21

prroud
20. 01. 2015 18:24

janapi,to bude spis tim,ze si neumime cistit boty a setrime za poradny rohozky,nez prezouvanim se a zouvanim se na navstevach! Samozrejme nic proti tomu ze se doma prezouvam,ze svyho do svyho,a clenove rodiny ktera tam bydli.Ony ty deti budou spis nemocny z toho co chytej od navstevy z nohou,nez z bot!!!

janapi
20. 01. 2015 17:34

Všude se hojně mluví o hygieně-takže toto téma by mělo být pro EU-vydat nařízení: na návštěvách se zouvat z bot (kdo chce-může si nosit vlastní přezutí). Sorry-ale na ulicích na podrážkách nachytáme spoustu bacilů-které pak ještě roznášíme po bytě? Pak se nedivte-že máte děti věčně nemocné, že mají různé alergie....

prroud
20. 01. 2015 17:19

V zivote bych si neobul cizi boty,tedy ani pantofle ne,vazim si svyho zdravi.

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.