Hodně divná kampaň feministek proti sexistickým dárkům pro děti | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

čtvrtek 25. dubna 2024

Svátek slaví Marek, zítra Oto

Hodně divná kampaň feministek proti sexistickým dárkům pro děti

Francouzské feministky se během letošních Vánoc rozhodly upozornit na údajně sexistické rozdělování dárků pro děti na ty pouze pro chlapce a ty jen pro dívky. Do několika stovek krabic od dětských hraček proto v obchodech nenápadně umístily vzkaz říkající: "Pozor, tato hračka je sexistická". Informoval o tom britský deník The Daily Telegraph.
Zpět na článek
Chcete-li se zapojit do diskuse, přihlaste se prosím.

Přihlásit se

DISKUSE

beladona
25. 12. 2014 22:55

No asi jak kdo, já si hrála jen s panenkama a měla jsem vyrobený pro ně obývák a kuchyň a nějaké postýlky a naše paní švadlena na ty panenky šila obleky atd., nikdy mě nenapadlo vzít si na hraní pistoli
Ve Francii se nejen tohle vymklo ...

ararat
26. 12. 2014 09:56

můžeš to zkusit a tak se můžeš zkusit i zastřelit

gabcakovamatinka
25. 12. 2014 19:58

Tyhle pseudoproblémy vytvářejí akorát tyhle skupiny jako feministky, homoušové.....lidé nevyrovnaní sami s sebou a své frustrace si vybíjejí na kom se dá. A co jako že holčička chce panenku? Muj syn dostal kuchynku a chvili ho to bavilo, dcera nemá problém hrát si i s plastovým mečem svého brášky....nechápu tuhle novou módu zastírat rozdíli které jsou mezi pohlavími. Kluk je kluk a holka je holka, příroda to oddělila rozdílnými genitáliemi, sklony, emocionalitou ...ale ne proto aby se tyhle rozdíly stírali ale aby se muž a žena vzájemě doplňovali. Tohle ty jelita nikdy nepochopí protože ani nechtějí.

ja01
25. 12. 2014 11:21

Spíše bych litoval dětí těchto feministek popřípadě by takto smýšlející feministky neměli vůbec mít.
Druhá možnost je, že těmto feministkám musel někdo v dětství hodně ublížit a ony se pak mstí nové generaci. V tom případě je opět na místě lítost na případnými dětmi těchto osob. Tentokrát už včetně lítosti nad osudem samotných aktérek tohoto dramatu.

moist
25. 12. 2014 10:32

On se clovek musi prokazat rodnym listem ditete, ze ma kluka, kdyz chce v obchode auticko?
Sexisticky se chovaji pouze rodice, pokud svemu klukovi odmitnou kupit panenku a dceri mec, pokud si je preji.
Moji synove dostali vcera kuchynku a nadobicko, vari si navzajem kaficko, rozdeluji si navzajem role maminky a tatinka, jednou vari "maminka", jednou " tatinek", asi jsme neco udelali spravne, kez by jim to vydrzelo.

beladona
25. 12. 2014 22:57

moist
to se musíte bavit, co ? a jestli nemají myčku, jsem zvědavá, kdo myje nádobí

ararat
26. 12. 2014 09:57

jsem ráda že se na tvůj úkor mohu bavit

beladona
26. 12. 2014 10:30

ararat - není možné dekódovat souvislosti s umytým nádobím

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.