Plachta vs. Burian: Proč nemohl král komiků čahouna vystát? | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

pátek 19. dubna 2024

Svátek slaví Rostislav, zítra Marcela

Plachta vs. Burian: Proč nemohl král komiků čahouna vystát?

Mladý Jindřich Šolle pocházel z chudých dělnických poměrů a zpočátku nic nenasvědčovalo tomu, že se z něj vyklube jeden z nejlepších herců českého filmu a divadla, známý ovšem pod jménem Jindřich Plachta (†52). Měl se stát účetním, jeho rodiče totiž o herectví nechtěli ani slyšet. K té době se vztahuje proslavený citát herce: "Spíš by se našlo u krávy nadání ke hře na citeru než u mne atom pochopení pro podvojné účetnictví." Hercem se stal a nakonec se svými schopnostmi stal nepohodlným i králi komiků Vlastovi Burianovi (†71).
Zpět na článek
Chcete-li se zapojit do diskuse, přihlaste se prosím.

Přihlásit se

DISKUSE

podlesni
13. 11. 2014 11:27

Nikdy jsem neměla Buriana ráda.

mekanik
27. 10. 2014 09:34

už tehdy vládly lokty,­styky,­lhos­tejnos­t,ri­vali­ta,po­drazy,­protek­ce,vlez­do***iz­mus,ob­sazo­vání hereček za sex.všichni umělci jsou vlastně ku.rvy v šatech.dnes to není jiné,jen pan Přeučil o každém umělci mluví jak je báječný a skvělý
.realita je jiná

matylda-rut
26. 10. 2014 18:08

Oba byli báječní, ale o zrnko jsem měla raději Plachtu. Burian mi šel se svýma šaškárna někdy i na nervy, jindy mne pobavil, ale Plachta nikdy nezklamal.

mulissa
26. 10. 2014 16:36

Nojo,problémy hvězd před stol lety!!!I když moje babička mi kdysi vyprávěla,když ještě sloužila v Praze v kuchyni jednoho hotelu,tak byl vidět pan VB,kterak ho vezli naprosto namol v káře!Jestli je to pravda.....?To ví jen Bůh!!

marie60
27. 10. 2014 08:23

..já bych tomu i věřila, protože VB si rád přihnul. Někteří herci v té době brali drogy ale to je i tak v současné době. Burian nesnesl, když byl někdo na jeho jevišti slavnější, než on.

babapsi
26. 10. 2014 14:41

W+V se rozešli ve zlém i s dalšími lidmi, takže byli hádaví a konfliktní, Werich bydlel na kampě se známým českým básníkem a nesnášel ho!

majojo
27. 10. 2014 21:07

Když jsi principál menšího pražského divadla, máš sice v souboru mediální hvězdu, ale nemůžeš jí přizpůsobovat celý repertoár. Takže nebyli hádaví a konfliktní, ale čeho bylo moc, toho bylo příliš. No a k Werichově swoužití s Holanem - stačí si přečíst Seifertovy paměti. Tam je přesně vylíčeno, co byl Holan zač. Tím neříkám, že Werich neměl své mouchy, ale....

majojo
26. 10. 2014 13:09

Oba pánové jsou již drahně let po smrti - kolem padesátky, zjišťovat to nebudu. Tak proč je tenhle drb tak žhavý? Jo - a W+;V se s Plachtou taky rozešli ve zlém. Asi to nebyl docela nekonfliktní týpek.

trhnisinadledvinkou
27. 10. 2014 13:51

konfliktní byl burian... nesnášel se s werichem, jediné, co spolu natočili byla pohádka byl jednou jeden král... a dalo to dost práce, přemluvit buriana, aby vzal vedlejší roli

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.