"Mamina" Blažena Holišová (†80) měla pádnou ruku: Nesmrtelné hlášky a těžká smrt! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

pátek 19. dubna 2024

Svátek slaví Rostislav, zítra Marcela

"Mamina" Blažena Holišová (†80) měla pádnou ruku: Nesmrtelné hlášky a těžká smrt!

Jestliže kdysi byla prototypem filmových maminek Tonička Nedošinská (†65), v pozdější éře to byla Míla Myslíková (†71) a právě rázná a zemitá Blažena Holišová. Zahrála si v řadě oblíbených filmů, vzpoměňme Kladivo na čarodějnice, Slavnosti sněženek, Rozpuštěný a vypuštěný, Básníky nevyjímaje. Obsazovali jí do desítek seriálů a třicet let hrála na jevišti Národního divadla. Zemřela však v zapomění a bez sebe.
Zpět na článek
Chcete-li se zapojit do diskuse, přihlaste se prosím.

Přihlásit se

DISKUSE

nikal
18. 07. 2018 09:57

... podle mne v zapomění neupadla, protože úplně každej zná její hlášky ze Slavností sněženek a dalších "kusů". Jo, konec, ten si nevybíráme, ten nám je dán, ale to se vzpomínkou na tuhle skvělou, přirozenou fajne herečku nemá co dělat.

soorry
19. 06. 2015 14:04

........a Půl domu bez ženicha.

jakeline
13. 08. 2014 07:07

Jako herečka byla výborná škoda že skončila v zapomění to si nezasloužila

tonny28
12. 08. 2014 12:31

Tak to byla naprosto skvlá komička,Líbila se mi ve filmu Muj brácha má prima bráchu.S Menšíkem ji to strašně sedlo.Ted se viděl i seriál Co ted a co potom z devadesátých let kdy přišla do poradny že s ní manžel nekomunikuje,ten pak začal chodit do poradny sám a nakonec té své ženě dal přes hubu,ona potom celá štastná jde podkovat doktorovi /Hartl/ do poradny že je kouzelník...tato herečka mě vždycky přivede k úsměvu a to je fajn- byla skvělá.

honzina
12. 08. 2014 13:48

Naprosto souhlasím, byla bezvadná. Teď už bohužel hraje na nebeské scéně a to je velká škoda.

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.