Hoří, má panenko: Na Formana komunisti poštvali hasiče z celé republiky a hrozil mu kriminál! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

středa 24. dubna 2024

Svátek slaví Jiří, zítra Marek

Hoří, má panenko: Na Formana komunisti poštvali hasiče z celé republiky a hrozil mu kriminál!

Fraška z vesnického hasičského bálu a tamní volby miss, Formanův první barevný film, vypadala zprvu na obrovský průšvih. Kultovní komedie Hoří, má panenko (1967) se nelíbila. Komunistické vedení Barrandova dokonce podloudně iniciovalo hromadný protest požárníků, italský koproducent žádal zpět své peníze, protože film byl údajně cynický a urážlivý. Nakonec z toho byl ale kasovní trhák a nominace na Oscara!
Zpět na článek
Chcete-li se zapojit do diskuse, přihlaste se prosím.

Přihlásit se

DISKUSE

jity
06. 04. 2014 10:22

Tento film jsem nikdy neměla ráda. Zažila jsem když hořel rodinný domek a jak byli lidé soudržný, obětavě zachraňovali co se dalo a uklidňovali paní domu. V tomto filmu udělal pan Forman z vesnických lidí hnusné hyeny a zloděje. Jinak pana Formana mám ráda a všechny jeho ostatní filmy také.

liskabystrouska
15. 07. 2014 14:28

Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.

baronessa
06. 04. 2014 05:30

Lidi se odjakživa zlobili na zrcadlo, ukazující jejich křivou hubu.

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.