Vzácnou chorobu Lukáš zdědil po dávných předcích: Trpí nemocí jako jediný Čech! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

čtvrtek 25. dubna 2024

Svátek slaví Marek, zítra Oto

Vzácnou chorobu Lukáš zdědil po dávných předcích: Trpí nemocí jako jediný Čech!

Velikou smůlu má v životě Lukášek Záboj (14) ze Zborovic na Kroměřížsku. Patří bohužel mezi pouhých 12 lidí na světě, kteří trpí zcela ojedinělou dědičnou poruchou metabolismu s názvem CDG - II syndrom. A je jediný v Česku. V září tuto smutnou diagnózu na základě DNA chlapce potvrdili vědci z nizozemské kliniky.
Zpět na článek
Chcete-li se zapojit do diskuse, přihlaste se prosím.

Přihlásit se

DISKUSE

kinty
01. 12. 2013 17:48

Koukala jsem na internet,motomed nabízí za 29 000,nevím,kde paní vzala cenu 150 000,chlapce je mi líto, ale tohle žebrání u lidí už přesahuje únosnou hranici, v Lidlu chtějí přispět na nemocné děti, před Tescem chtějí přispět na nemocné děti, budiž, ale ještě jsem neviděla, že by někdo přispíval na nemocné důchodce,nebo bezdo­movce,­přis­pívat nejde do nekonečna, navíc přispíváme my co sami moc nemáme, ti bohatí jaksi neslyší ...

ninka64
30. 11. 2013 01:34

Vůbec nechci zlehčovat zdravotní problém Lukáška a pro rodiče to bude i do budoucna velice náročné, ale 150 tisíc za motomed je poněkud přehnaná cena. Na internetu se ceny pohybují tak do 60 tisíc.

janapi
29. 11. 2013 20:52

Tak to rodině není co závidět-neboť kvůli jednomu pacientovi s touto diagnozou nebudou na MZ předělávat škatulky.Zde se ukazuje, jak je nesmyslné pacienty rozdělovat do škatulek-jako by to byli jenom sériová čísla! To že lidé-lidské bytosti (stejně tak jako pes, kočka...) jsou "prototypy" -každý ve finále je jiný-na to ještě nepřišli! Ještě že takto byl jen jeden Cikrt a Julínek....!

hejkalsamicka
29. 11. 2013 18:08

Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.

mrdounberlusconi
01. 12. 2013 07:04

Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.