Rapper Řezník: Musím trvat na opakování ceremoniálu! Slavík se brání, čtěte aktuální vyjádření v konfliktu dvou světů! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

úterý 23. dubna 2024

Svátek slaví Vojtěch, zítra Jiří

Rapper Řezník: Musím trvat na opakování ceremoniálu! Slavík se brání, čtěte aktuální vyjádření v konfliktu dvou světů!

Jako rozbuška zafungoval náš článek k odepření výhry nezávislému umělci v tolik diskutovaném letošním ročníku ankety Český slavík 2013. Přinášíme vám proto dva úhly pohledu na věc. Organizátor se odkazuje na eticky problematickou náplň textů rapového producenta Řezníka. Ten oponuje svobodou projevu a uměleckým záměrem, který neporušuje právní předpisy naší země, dokonce mu toto zajišťuje ústava. V USA by tento spor měl jasného vítěze. Jak je tomu u nás?
Zpět na článek
Chcete-li se zapojit do diskuse, přihlaste se prosím.

Přihlásit se

DISKUSE

znk-fun
21. 06. 2015 11:53

blawo
01. 12. 2013 10:42

Na můj vkus je tvorba pana Řezníka příšerná, nicméně se domnívám, že v demokratické společnosti si může zpívat kdo chce co chce, nota bene když jeho "tvorba" získala tolik příznivců. To ostatně svědčí o vybraném estetickém cítění celého národa. A fakt, že někdo vyhlásí soutěž, kde jediným kritériem pro získání vítězství jsou hlasy fanoušků a pak vítěze vyloučí považuji za nepřijatelné a o tvůrcích tohoto rozhodnutí se myslím ještě něco mnohem horšího než o textech pana Řezníka a o jeho uměleckém projevu.

ninka64
30. 11. 2013 09:15

Jdi se léčit!!!Máš stejný sexuání problém jako Řezník. Úchyl!!!

ninka64
30. 11. 2013 09:15

To je pro rolera124

roler124
28. 11. 2013 20:11

Chtěl bych se vás na něco zeptat vy pseudomoralisti, když tedy tvrdíte, že Řezník není žádný umělec, kdo je podle vás umělec? Jakou hudbu posloucháte vy? Proč je hudba, kterou posloucháte, lepší než hudba, kterou poslouchá někdo jiný? Beztak předpokládám, že většina z vás tu poslouchá božskýho Káju a jeho "pecky", ve kterých nám sdělil spoustu zajímavostí, jako například že mu ukradli trezor nebo že si osladil kávu. Víte vlastně, jak Řezník poukazuje na onen stav negativních věcí na tomto světě? Neočekávám, že by někdo z vás moralistickej blbečků pochopil. Tím, že na ony negativní děje, jako je pedofilie, nekrofilie, narkomanie, psychopatie, sadismus apod., poukazuje tím, že se ve svém projevu vžije do role jedince, který takové činy vykonává. Kromě toho tam hraje poměrně velkou roli také nadsázka a černý humor. Navíc má jeho tvorba stoprocentně propracované rýmy, výborně propracovaná slovní spojení a skvělý instrumentální doprovod. A přinesl na Českou hudební scénu nový směr. Proto ho považuji za umělce. Kdo ovšem nepochopí nebo nemá smysl pro nadsázku a černý humor, ten tomu nejspíš těžko přijde na chuť. Což ovšem není důvod k tomu tvrdit o jeho tvorbě, že je špatná a měla by se zakázat. Na všech jeho deskách a u všech jeho videoklipů je zobrazeno varování, že je to nevhodné pro děti a mladistvé. Povězte, proč je tedy tato hudba ta špatná a hudba, kterou posloucháte vy, je ta dobrá? Však jo, ať žije cenzura blbečci, jen si dál podporujte tyto totalitní praktiky, vypovídá to o vás, co jste zač.

prroud
28. 11. 2013 20:32

Ver mi,zes o sobe taky prave hodne prozradil ,ujasni si pojmy! Kdyz dva delaji totez,nemusi to vzdycky bejt totez.Hajit dobro "zle­m"(vul­gariz­my,u­kazo­vani a pojmenovavani svinstev zpusobem jejich popu­lari­zace)­,nemu­si bejt zrovna ta vhodna forma.Kdyz se jeste trochu poucis o funkci univerza a jeho principech zjistis,ze reznik mozna jisty veci pranyruje,ale zpusobem takovym,ze jim misto toho aby energii ubiral,naopak energii dava a co vic,jeste jim shani i tu od posluchacu,takze vlastne ty veci naopak podporuje! Mas jeste nejaky otazky? ;-)

prroud
28. 11. 2013 20:37

Abys lip porozumel,je to stejny jako ucastnit se demonstrace,kdyz se ucastnis demonstrace za neco dobryho,dobre delas,podporujes to svou energii.Ovsem kdyz se ucastnis demonstrace PROTI necemu,davas tomu proti cemu jdes v dobrym umyslu taky svou energii,cili to podporujes s virou,ze je to naopak.Je to takhle srozumitelnejsi? ;-).Aby ses k tomu dobral,potrebujes ale studovat a poznavat taky jiny veci nez jen reznikovo texty ;-)

roler124
28. 11. 2013 21:19

Představ si, že studuji a poslouchám spoustu jiné muziky než Řezníka, Sodomu a Horrorcore. Ovšem tento styl hudby patří k mým oblíbeným, poslouchám ho již poměrně dlouhou dobu. Mám pár otázek na které jsi mi neodpověděl, co posloucháš ty? Co ty považuješ za kvalitní hudbu? Jaká je podle tebe ta správná forma podání hudby? O tom nerozhoduji já, ty ani vedení Mattoni, je to pouze otázka vkusu. Mattoni o anketě psala, že vyhraje interpret, který získá nejvyšší počet hlasů, což získal Řezník. Pokud chce firma Mattoni udělovat hudební ocenění, měl by se brát ohled na VEŠKEROU hudbu bez rozdílu a ten, kdo udílení cen pořádá, by měl být naprosto neuzajatý. Nemyslíš, že Slavík naflusal do obličeje nejen Řezníkovi, ale především lidem, kteří pro něj hlasovali? Pokud skutečně získal nejvyšší počet hlasů, nemyslíš, že si tu cenu doopravdy zasloužil? Proč jim nevadí oceňovat Daniela Landu, člena uskupení Orlík, které je známo svým tíhnutím k extremismu? Znamená to tedy, že pravicový ektremismus je správný, kdežto nadsázka a černý humor nikoliv? Ale samozřejmě, každý druhý člověk si chroupe křupky u nějakého toho krváku, hlasitě jásá při sledování hromadného sekání a ustřelování vrah, hltá snímky o bestiálních a zrůdných vraždách, všude hlásá, jak byl onen snímek plný násilí a hnusu výborný. Ale jakmile to někdo stejnou formou zpracuje v hudbě, tak ten samý člověk tvrdí, že je to špátné a mělo by se to zakázat. Poukazuju tím na pokrytectví lidí. Ať si každý dělá a poslouchá hudbu jakou chce, a hudební ocenění ať jsou nezaujatá záležist, která dá prostor veškerému hudebnímu směru a ať zvítězí ten, kdo získá nejvíce hlasů od lidí, ne ten, kdo se lépe hodí na obrazovku.

prroud
28. 11. 2013 21:31

rolere,ale no taaak ,co poslou­cham,r­espek­tive hodne z toho jsem jednak uz napsal,podruhy,je hudba a hudba,text a text,nechces mi namluvit,ze ti imponuje vyjadrovani a chovani "reznickyho psa" a rikas tomu umeni,nebo snad obecne "muzika"? I osklivy veci a nesouhlas s nima jdou vyjadrit slusnym,nebo aspon relativne slusnym,dokonce ironicky obhroublym zpusobem a ucinek bude zarucene lepsi.Co se ti libi vic : ty vole,nebo ironicky VY vole? Napriklad ;-).Az se to reznik nauci misto sprostaren,mozna zmirnim nazor

prroud
28. 11. 2013 21:33

Navic pak nekdo,­kdoko­liv,tez­ko obhaji vyrazeni interpreta,at se umisti,nebo neumisti.Ale za techhle okolnosti snad ani nejde rikat "interpret" .........

roler124
28. 11. 2013 22:17

Řekni mi, kolik songů jsi od Řezníka vlastně slyšel? A poslouchal jsi ***í nebo ušima? Chováš se přesně tak, jak jsem popisoval. Tvrdíš mi, že hudba, která se líbí tobě je ta dobrá, kdežto ta co mě ta špatná. Řekni mi, máš rád horové filmy? Máš rád filmy, ve kterých je zobrazováno násilí? Řezník má velmi specifický druh druh projevu a navíc, vyčnívá z davu, což byl vždy problém. Když někdo poslušně pluje s tavem, říká pouze to co se říkat "má", je vše v pořádku a nic se neděje. Ale jakmile z davu začne někdo vybočovat a dovolí si tvrdit něco jiného, tak najednou je oheň na střeše. Když je to tedy takový "nterpret bez talentu" jak tvrdíš, zajímalo by mě, proč na jeho koncertech málokdy potkám nezletilého posluchače a potkávám tam rozumné lidi, kteří v častém případě studují na vysokých školách? Proč jsou jeho desky úspěšně prodávány? Proč se vlastně v oné anketě umístil na předních pozicích? Proč ho vlastně poslouchá tolik lidí? Očekávám odpověď ve stylu "protože jsou to stejní psychouši jako on" nebo "protože dnešní lidi neví co mají poslouchat". TY VOLE! http­://www­.you­tube­.com/w­atch?­v=XpjS­QlOM­GCg

prroud
28. 11. 2013 22:39

Ja te chlape vzda­vam,sk­oda,­pris­lo mi,ze v sobe mas trochu vic.Ze vycniva z davu je fajn,ale z toho vycniva kdekdo,i ja.Jenom vycnivat je malo,ono taky hodne zalezi na tom JAK clovek vycniva a co jeste dela krome jenom toho vycnivani,a jakym zpusobem to dela.No nic,nepochopils me,nevadi,dal nehodlam hazet perly......... dobrou

borovec
28. 11. 2013 19:22

Není náhodou Český slavík soukromou akcí hlavně firmy Mattoni?Tím pádem má právo řídit se danými pravidly,která si sama nastavila.Já bych také nenosila trika -znásilnění je krásné.Dnešní mládež je hnusná.Těším se,až budou mít svoje děti a ty jim vše vrátí i s úroky

prroud
28. 11. 2013 19:31

Jo no ,ale nakonec,"mistr" reznik si muze trvat na cem chce,ale tim to taky vadne,jenom trvat ,a delat bububu v ocekavani obdivu u nactiletejch,on dobre vi jak by dopadnul

prroud
28. 11. 2013 19:33

a jestli nevi,at to prubne,jen se obavam,ze ho to financne znici,ta velka znasilnovaci "rebelie" s usmevem v rozkroku

prroud
28. 11. 2013 16:38

Rezniku ,vzdyt ty se "cenzurujes" sam "umelce" ,nebejt pubertaku odkojenejch brutalnima PC hrama na zabijeni a svinstva,kterejm imponujou tvoje IQ "usmevy v rozkroku" a ktery nevnimaj realitu,nebo jen zkreslene,natoz aby uznavali nejaky lidsky moralni hodnoty,mam pocit,ze bys si poskakoval se svejma impotentnima textama po pokoji sam

marie60
28. 11. 2013 17:00

prroud
28. 11. 2013 17:06

Jenze k tem "mladejm" to jaksi patri a drtiva vetsina z nich z toho vyroste a dospeje,takze osloveni "pubertak" vubec nemyslim hanlive,ani naznakem,taky jsem prece byl,normalni stav.Ovsem to co pisu tobe klidne jako pohrdavy ber,je to tak mysleny,jelikoz ty je jen vyuzivas a zijes z nich,kdyz jim cpes na co ve svym momentalnim stavu slysej!Kdyz se neco semele,a ona uz neni otazka jestli se semele,ale je uz jenom otazka KDY se semele,budes zrejme mezi prvnima,ktery dojedou a zarvou....nebudes nikoho zajimat,nebude na to cas a sam se o sebe podle tvyho projevu tezko postaras,mozna to zkusis v nejakym gangu kteryho se poctivi lidi rychle az na veky zbavej.

hejtro
28. 11. 2013 17:13

Jo aha a jaké jsou "lidské normální hodnoty" podle tebe ? Mohl ses tam dočíst, že jeho tvorba se nemusí líbit všem, že je to jen otázka vkusu. Já osobně taky nemusím jeho tvorbu, ale jestli to měl vyhrát tak proč ho z toho vyhodili ?Jo a jestli se vyjádří tímto "úsměvy rozkroku" tak to hned musí být podle IQ? Nenapadlo tě že to je jen styl jeho vyjádření? Všechno nemusí být hned podle tebe. A celkem by mě zajímalo jaký máš asi tak IQ ty ( nebejt, kterejm, natoz, nejaky, svejma ) ty šašku a jaký pak styl hudby posloucháš ty? -_-

hejtro
28. 11. 2013 17:18

PS: prober se už toto je realita. A jestli to vnímáš tak že toho jen využívá a tvoří to co se lidem líbí tak v čem je problém ? To už je jeho věc do toho se vůbec nemusíš cpát. Nikde není napsaný, že to může dělat jenom on však to taky zkus a nebreč tady :*

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.