Důchody slavných: Proč bere Slováček 17 000 Kč a Šulcová ani ne polovinu? | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

čtvrtek 25. dubna 2024

Svátek slaví Marek, zítra Oto

Důchody slavných: Proč bere Slováček 17 000 Kč a Šulcová ani ne polovinu?

Proč má prezidentem vyznamenaný saxofonista Felix Slováček (70) důchod 17 000 korun? A proč hvězda komedie století Jana Šulcová (66) pobírá »jen« 8 200 korun? Za vším vězí sociální pojištění!
Zpět na článek
Chcete-li se zapojit do diskuse, přihlaste se prosím.

Přihlásit se

DISKUSE

illis
20. 01. 2015 19:03

Tak Felix by z důchodu nevyžil, chudák . A co mají říkat lidé, kteří mají o mnohem nižší důchod a přitom pracovali celý život. Ne každý měl příjmy jako Slováček, ne každý má možnost dostávat honoráře jako Slováček, víme všichni, jak vysoce nadhodnocené jsou honoráře v showbiznisu.

pelagie
26. 01. 2014 13:13

Stále mě udivuje, že někteří tzv.umělci hořekují nad svými důchody a ohrazují se, že nevěděli že by si měli platit sociální pojištění .Promiňte, ale každý normální pracující člověk i za komunistů věděl, že tato suma je součástí daně z výdělku. Na druhé straně si vydělané peníze dávali do kapes bez zdanění tak ať se pal nediví, že mají nízké důchody.

jakoja
08. 11. 2013 11:48

No jestli sociální pojištění neplatila, tak to má ten důchod teda dost vysoký!

radar666
07. 11. 2013 09:16

To je stejná otázka jako když se vás zeptám,proč má větší invalidní důchod 16ti letý cikán,než já,který má odmakáno 43 let ? Mě ten důchod vypočítali dle výdělku,ale podle čeho tomu cikánovi,který nikdy nemakal a do školy taky moc nedocházel.? Tomu říkám diskriminace,ale o tento druh diskriminace se vůbec nikdo nezajímá.Hlavně když cikáni jsou spokojený !

stekavka
06. 11. 2013 19:49

Ještě že to bylo až po pádu komunistů.Tak kdo je na vině?

Thyronx
06. 11. 2013 19:48

Z ČR kde jsem do r. 1984 pracoval 23 let dostávám důchod asi 300 dolarů. V USA beru za dalších 25 let důchod 2000 dolaru/měs. od státu a dalších 1000 dolarů od firmy. + jsem si vzal odstupné 100,000 USD hrubého.
Tak nějak je potřeba něco pro své budoucí stáří dělat. A doporučuje se i zapojit mozek. Na stát se ovšem spoléhat nemá a trochu si našetřit nebo zainvestovat, není na škodu.

Thyronx
06. 11. 2013 19:49

spolu se ženou si měsíčně přijdem na asi 95,000 Kč v přepočtu měsíčně.

smazan_20150109
07. 11. 2013 07:00

Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.

pelagie
26. 01. 2014 13:15

Tak to jistě podnikáte , nevím tedy v čem , ale je vám přáno...i když nevím proč to píšete

smazan_20150109
07. 11. 2013 06:59

Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.

fortin
06. 11. 2013 17:16

Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.

smazan_20150109
07. 11. 2013 07:00

Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.

pelagie
06. 11. 2013 15:19

Kromě uvedených faktů jsem ještě neviděla ženskou, aby měla vypočítaný důchod, který by odpovídal výši přiznané penzi pro muže...prostě mají své výhody a je jim to počítáno jinak

aveneta
06. 11. 2013 14:36

Jo...celebrity. zvyklé na vysokou životní úroveň a jaksi kašlali na odváděné daně státu...teď budlikají nad nedostatkem peněz.

janapi
06. 11. 2013 15:16

Slováček i Gott našemu státu dodali takových devizových prostředků na daních během let-že to nedokázala ani Pragovka! p.Šulcová -skvělá herečka-ale nepraktická. Když něčemu nerozumím-snažím se o informace.Budiž jí k dobru-že není zdaleka jediná....a proto se nemůžeme divit, když někteří herci se snaží brát jakoukoliv roli/čku; přestože již pomalu klepou na Svatého Petra!

frannes
26. 01. 2014 15:09

Jen malá připomínka,většina herců má kombinaci příjmů,pokud jsou přímo zaměstnáni v nějakém divadle,pak hostování, záskoky, dabing, role ve filmu,­rekla­mě,po­plat­ky za odvysílané pořady,besedy,TV pořady atd.Musí si ve svém zájmu hlídat smlouvy a doklady o platbách a vše přihlašovat do systému sociálního pojištěníJá bych nyní s dovolením odběhl od herců k ostatním,mnoho lidí v mladším věku si neuvědomuje,že průběžný důchodový systém je založen na mezigenerační soli­dari­tě,pra­cuji,z mých daní jsou placeni naši otcové (dědové).Vedou bezstarostný život,cestují po světě,někde třeba i načerno pracují a placení sociálního pojištění jim nic neříká,jednou za mnoho let se dozvědí ,že nemají roky na nárok o důchod a výše důchodu bude na spodní hranici.Mám taky za to ,že by měl stát si hlídat tyto případy a upozorňovat dotyčné (rodiče) na podobném principu jako dokáže být dotěrná jiná instituce ohledně pojišění povinného ručení.K tomu by každý měl být schopen doložit zdroj příjmů (Ne tu původní příživu) pokud nepra­cuje,­nestu­duje,­dejme tomu od 18 ti let,sociální dávky vázat na vykonávání veřejných prací a snahu o nalezení zaměs­tnání(­potvrz­ení poptávek,ůčasti na konkursech s výsledky s potvrzením).Dokonce by mohl existovat celostátní informační Web kde by každý pro svoji osobu po zadání osobního Pinu (něco jako neveřejné RČ) se mohl podívat na svoji pracovní minulost včas řešit když něco chybí,mnnozí jsou dnes zoufalí a dohánějí data z dávno zaniklých firem,práce načerno v šedé ekonomice je nedoh­leda­telná,­rovněž tak tuzéry,zjevné nebo skryté úplatky apod..

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.