Důchodce Kamil M. (65): Zbývá mi 900 korun na měsíc! Za den sním polévku, rohlík a někdy párek! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

středa 24. dubna 2024

Svátek slaví Jiří, zítra Marek

Důchodce Kamil M. (65): Zbývá mi 900 korun na měsíc! Za den sním polévku, rohlík a někdy párek!

Devět stovek – pro někoho jedno příjemné posezení s přáteli u vína, pro jiného průměrný nákup na víkend. Pro důchodce Kamila M. (65) z Prahy částka, která mu po zaplacení nájmu a nutných nákladů zbývá na měsíc na jídlo.
Zpět na článek
Chcete-li se zapojit do diskuse, přihlaste se prosím.

Přihlásit se

DISKUSE

l.ljubomir@...
25. 05. 2017 12:14

Vážení dobroduhi ja jsem také duhodce6 berem 1989.kv.ne žádám i finanční pomoc ale vizivam všecky senioři ani sme jely na parlament a donutili ti vládní zloděje ani nám dali dustojni život nebo nás pozabii což si mislim ze to udělení jelikož sou nato připraveni zavraždit za korito i vlastní mamu

Uživatel_5207644
22. 05. 2017 14:50

Je mě pána sice moc líto a určitě není v naší zemi jediný,ale on nemá žádné příbuzné,děti,vnuky a podobně ? Bydlet v pražském bytě není také nic levného.Než začne kdokoliv pomáhat,měl by znát i tyto skutečnosti.

lidus.babi@...
22. 05. 2017 11:07

Pomůžeme sbírkou jednomu důchodci, souhlasím . Co ostatní důchodci žijíci v chudobě nebo na hraně?

dadinka.777
19. 09. 2016 23:15

Kontakt na pana??

an.manchester
18. 09. 2016 18:02

Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.

emmilli@...
18. 09. 2016 16:00

Pošlete mi prosím na pána kontakt,moc ráda bych mu pomohla. Děkuji Michaela

doktorsco
18. 09. 2016 09:29

Jediný co mi nejde do hlavy, je to , že lidem kteří bojovaly a budovaly tento stát - nic nedostanou! Místo toho budem živit zm*dy! Otevřeně jsem střílení vlastizrádců - těch idiotů co sedí na hradě!!! Je to banda přizdisr*čů co rádi lezou do EU pr*ele a USAckej taky! Lidi proberte se!!!! A osobně až potkám nějaký sluníčkový hovado - tak mu osobně semelu hubu tak, že ho ani podle otisků zubů nepoznaji!

jasnovidec01
17. 09. 2016 18:02

Pokud důchodce Kamil skutečně existuje tak vyhlasme sbírku...kdyby dal každej občan jen 20 korun tak mu je pomoc možná,Blesku udělej dobrej skutek a zřiď veřejnou sbírku,pán Kamil se nebude muset hladovej plazit do veřejného domu na polívku a dožije ve stáří jako člověk,pokud má někdo pocit že v uvozovkách dědek si měl najít dobře placenou práci v mládí tak je naivka,ono ani za komančůse nědalo moc šetřit. Tak národe jdeme do toho???místo tech urážek tady na diskusi?????já dám jako vklad 1000 kč.a to jsem nemajetnej,jen pro informaci.

bubbles007
22. 05. 2017 14:52

Ráda se přidám..ideální by bylo, pokud by se vybrala větší částka, tak jí rozdělit mezi víc takových lidí..

fortun
13. 09. 2016 22:33

Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.

harleylenk...@...
27. 06. 2016 10:59

Prosím o kontakt na pána, i já bych mu moc ráda pomohla, nikdo nemá hladovět

kafila@...
25. 06. 2016 12:37

také bych ráda pomohla,prosím o kontakt nebo číslo účtu,děkuji

petr.randu...@...
24. 06. 2016 20:22

V nemocnici se nic neplatí. tak nevím, co tu píšete. Ale já mít 9,4 tisíce měsíčně, tak si pískám, mně dává stát asi 7,2 (HN a podpora na byt) a když si něco přivydělám, tak mi to seberou a ještě něco navíc z toho zbytku (70 + 70 procent = 140 procent!!!). Ale vše je podle zákona.

trneckova....@...
08. 06. 2016 09:48

Pokud to pánovi nebude vadit, pošlete mi na něho taky kontakt. Rádi pomůžeme.

goomaky
20. 05. 2016 23:01

taky chci kontakt a taky měsíčně něco panu Kamilovi přidám.. a souhlasím, že by se měly dělat sbírky na takové lidi.. je to děs!!!!! ..

hufnagll
20. 05. 2016 20:10

Tak nekňuč Kamilku a jdi někam pracovat,v Praze je pro důchodce tolik příležitostí

petrtousek...@...
20. 05. 2016 14:20

Můj názor: Částečně si za to může stát, částečně systém. Mnoho lidí jsou celý život zcela zdraví a mohou pracovat kdekoliv. Mají vysoké příjmy, super důchody.. Tito lidé si nikdy nepřipustí a neuvědomí, stejně jako politici si to neuvědomí, že je pak mnoho lidí jež se narodí s nějakým zdravotním omezením. Někdy je velmi limituje ve veškerých činnostech co dělají, jak žijí, nemohou se dostatečně soustředit proto neudělali žádnou lepší školu. Pracují jak mohou. A nevztahuje se přesto na ně žádná podpora od státu. Tak opakuji- pracují kde mohou a jak mohou, aby přežili další den. V tomto případě bych se opravdu odstěhoval z Prahy, našel co nejlevnější podnájem nebo vlastní- li pán své bydlení tak ho může prodat a koupit dál od Prahy něco malého levného k bydlení. Myslím že i díky tomu by se mu trochu zvýšili denní možnosti jak mít za co jíst, tentokrát by měl dle mne alespoň kolem 100Kč na den a více, odečteme-li náklady za život v předražené Praze. Ok Dostane se na 70-100 Kč na den a to se dá jíst lépe: místo rohlíku brambory nebo rýži... /rohlík téměř 0%živin), zeleninu si může pěstovat zkusit i v bytě v květináčích, maso rozhodně lepší než párek ( opět cca do 10% živin) tak kousek kuřecího, nebo luštěniny- super levná výživová hodnota. V sezoně si udělam do mrazáku zásobu lesních plodů, ovoce natrham všude možně jablka, naskladním..., byliny všude možně rostou, natrhat, nasušit. A už má o 10-20 let víc na tomto světě. Mě je 36 let. Vím co bych dělal, na stát už nevěřím, že bych se mohl spoléhat. Ale na vše co bych měl nárok, o vše bych bojoval. K doktorům nechodím, hýbu se, alkohol zcela minimálně, přesto se raduju ze života- žiju skromně, nemam auto- mam elektrokolo, ale nechci být v tomhle státě vycucanej, takže práce mě vybíjí a na děti už nemám sílu. V tomto státě je zapotřebí na rodinu 2-3 děti. To tu není šance. Takže píšu tohle vše jen jako tip na solo člověka, jak přežít v tomhle dle mě umírajícím státě, a vymírajícím díky politickým machinacím, zlodějinám..

doktorsco
18. 09. 2016 09:44

plně s tebou souhlasim! ale tenhle svět jde do kopru, nemluvim o tomhle státu, ale celkově.. Mluvim o neazačlenitelných případech z jiných států, co se sem valí.. Ty v životě makat nebudou a dá jim stát vše a u lidí co dřeli celej život a měli by dožít v klidu a pohodě, tak nemaji nic a ve výsledku si na ně tenhle zku*venej africkej xindl dovoluje, tak to beru osobně jako vlastizradu od rádoby vlády! To jsou jen prasata co slibujou před volbamy a po nich nic, na lidi kašlou! Zastřelit Sobotku a podobný ***y!!!! Hnus co se děje!!!!

lotosovykv...@...
20. 05. 2016 12:25

Vážená redakce. Se souhlasem toho pána mi na něj dejte kontakt, abych mu mohl přispívat. Zároveň navrhuju uspořádat sbírku pro tyto případy.

lotosovykv...@...
20. 05. 2016 12:05

Dejte mi na něj kontakt. Budu mít přispívat, aby neměl hlad.

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.