Záhadný hřbitov ve Velharticích: Lidé zde kvůli temné energii omdlévají! Zdejší děsy uhranuly i K.J. Erbena! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

úterý 16. dubna 2024

Svátek slaví Irena, zítra Rudolf

Záhadný hřbitov ve Velharticích: Lidé zde kvůli temné energii omdlévají! Zdejší děsy uhranuly i K.J. Erbena!

Spisovatel Karel Jaromír Erben (1811-1870) psal svoje nejznámější dílo Kytice v rozmezí několika let a náměty sbíral od místních lidí. V jihočeských Velharticích se inspiroval k napsání básně Svatební košile.
Zpět na článek
Chcete-li se zapojit do diskuse, přihlaste se prosím.

Přihlásit se

DISKUSE

bluedream
07. 09. 2013 17:11

Zajímavé, ve Velharticích jsem často dlouhodobě pobývala a nikdy jsem se s tímhle blábolem, že by měl někdo tyhle problémy na hřbitově, nesetkala. Nepíše a nezmiňoval se o něm ani Werich, který tam měl chatu.
Že něco takového popsal zapšklý archivář Erben, mne neudivuje. V morbidnostech si liboval, ale pochybuji, že by tomu dnes někdo přikládal víru. Aha si zas cucá rádoby strašidelné příběhy z prstu.

marie60
07. 09. 2013 09:40

Ten Karlík Jaromír Erben teda psal moc ponuré básně. Mám ty jeho básně a jde z nich hrůza. Čert ví, jaký to byl člověk,,,asi moc veselý nebýval.

marie60
07. 09. 2013 09:36

Nechtěla se oženit s žádným místním mladíkem a jeden ze zhrzených obdivovatelů se jí rozhodl pomstít.
*******
Já jsem si vždy myslela, že holky se vdávají a ne, že se žení.

kentucky
07. 09. 2013 07:52

cte to nekdo po sobe nebo nekdo po tom,co to pise!?!?-povest inspirovala Erbana ,no hnus !!!!

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.