Tajemství filmu Postřižiny: Pepina měl hrát Menšík, jenže se naštval! Proč? | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

čtvrtek 25. dubna 2024

Svátek slaví Marek, zítra Oto

Tajemství filmu Postřižiny: Pepina měl hrát Menšík, jenže se naštval! Proč?

„Vlasy paní sládkové a kašna na náměstí jsou ozdobou tohoto města.“ Ano i tato poetická hláška zazněla v české filmové klasice Postřižiny. Režisér Jiří Menzel se ujal díla svého oblíbeného autora Bohumila Hrabala a výsledek stál opravdu za to. Není rok, aby televize příběh krásné paní správcové, jejího úzkostlivého manžela Francina a ukřičeného strýce Pepina nevysílaly. Co se o filmu neví?
Zpět na článek
Chcete-li se zapojit do diskuse, přihlaste se prosím.

Přihlásit se

DISKUSE

jedenMejla
06. 04. 2023 15:30

Odhalení té grafiky v ulici Na hrázi byla přítomna i "virtuální maminka" Marga Vašáryová. V rozhovoru nám řekla "Vždy som hrala takové chudinky ubohé a teraz takáto postava plná života. Keď som dostala scenár, dostal na druhý deň pan Hrabal odo mňa dopis: Pane Hrabale, scénář se mi moc líbí, vybílila jsem celou ledničku vaše Magda.".

jedenMejla
06. 04. 2023 15:27

V Praze - Libni je celá strana ulice Na hrázi, tam kde bydlel, pokrytá grafikou, věnovánou Hrabalovi. Zajeďte si metrem na Palmovku, vystupte správným směrem a vyjdete zhruba uprostřed té ulice. Když se budete snažit, najdete i památečnou mosaznou cedulku, přivrtanou v chodníku. Tu tam instalovali ještě za Hrabalova života podle jeho instrukcí.

jedenMejla
06. 04. 2023 15:23

Opravdový Pepin nekřičel, jen měl tak posazený hlas, že to rezonovalo a bylo hodně slyšet. "Já něrvu, to tady někdo ve mně." říká jeho ředstavitel Jaromír Hanzlík. Bylo to totéž, jakým způsobem zpívají v opeře. Ve filmu se to ale nedalo jinak udělat, než přidáním na "hlasitosti".

georgeformby
18. 02. 2013 10:15

Kdy se už vy "novinářská" embrya naučíte pravopis? Obraty jako "naštvalo mi" - hrůza. Ten pitomec co to napsal, by si měl zopakovat ne základní školu, ale mateřskou školku.

majojo
17. 02. 2013 22:22

Kdepak je v článku (jestli se tomu dá říkat článek) informace, že se pan Menšík naštval a roli odmítl? Vy blbci bulvární? P.S, dochodili jste aspoň tu odbornou novinářskou, co vám pan papínek z "úspor" zaplatil? O nějaké vysoké sškole se neodvažuji spekulovat.

majojo
17. 02. 2013 22:24

Víšk dyby znali pravopis a gramatiku, nepracovali by v bulváru, ten by jim totiž tyhle znalosti musel zaplatit. Proto vyházel všechny profíky, korektory a najal sbor zfetovanejch klaunů.

majojo
17. 02. 2013 23:15

Což platí pro příspěvek od ouha.

ouha
17. 02. 2013 14:22

Pisálkové, kteří si troufají sdělovat něco veřejnosti, by měli znát alespoň český pravopis a českou gramatiku. Tento článek je zaplevelený spoustou chyb - stačí to neustálé "mi" namísto "mě" atd.

reflexx
17. 02. 2013 13:38

mi nikdy k srdci nepřirostl právě kvůli Vašáryové. Šafránková by rozhodně byla lepší volba.

raspina
17. 02. 2013 14:42

Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.

hufnagll
17. 02. 2013 17:28

No nevím jestli v té scéně jak se p.Vašaryová koupala a ukázala pěkné kozy,jestli by to p.Šafránková zvládla.

lillyli
17. 02. 2013 20:24

aha-aha
17. 02. 2013 21:14

Vašaryová ...? Tož *** je to !! Proto tu roli zvládla.

cinderella1
18. 02. 2013 01:37

Ten film je nezapomenutelny diky Magde Vasaryove!

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.