Smutné výročí: 44 let od srpnové invaze »přátelských« vojsk! Historikové šokují: Vpadly k nám »jen« čtyři armády! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

pátek 19. dubna 2024

Svátek slaví Rostislav, zítra Marcela

Smutné výročí: 44 let od srpnové invaze »přátelských« vojsk! Historikové šokují: Vpadly k nám »jen« čtyři armády!

Přepište učebnice! Také jste si dodnes mysleli, že přesně před 44 lety, v noci z 20. na 21. srpna 1968, překročilo pět armád Varšavské smlouvy československé hranice a vpadlo na území našeho státu? Teprve nyní se však ukazuje, že vojska Německé demokratické republiky mezi nimi nebyla! Proti jejich vstupu byli komunističtí papaláši Alois Indra (†69) a Vasil Bilak (95). A vedly je k tomu hodně zištné důvody…
Zpět na článek
Chcete-li se zapojit do diskuse, přihlaste se prosím.

Přihlásit se

DISKUSE

santamonica
22. 08. 2012 02:54

me dceri byly 3 tydny, muj manzel byl na vojne, Otec mi vpadl do loznice a slzy mu tekly po tvari kdyz rekl "obsazuji nas Rusaci". Ja objala postylku meho miminka a plakals jsem s nim. Snad nikdy pred tim, ani potom, jsem neprozila takovou zast, zoufalstvi a beznadej. Kdo to nezazil, ten to nepochopi

starypes
21. 08. 2012 18:52

Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.

selmalita
21. 08. 2012 18:13

Škoda,že se r.1968 média věnují jen okrajově a to zejména pro mladé.Vždyť tenkrát jsme byli centrem pozornosti celého světa a škoda,že to nevyšlo.Kde bychom dnes byli.Celý národ byl jednotný,fabriky ještě nebyly rozkradené a ve srovnání s r.1989 to nebyla žádná fraška,ale skutečný boj.Jenomže potencionální spojenci nás jako vždy­(nap­ř.Mn­ichov)­necha­li na holičkách,vedení rusové odvlekli do Moskvy a nebyla šance pokračovat,jinak ti,kteří by zbyli by dnes byli na Sibiři.A to si ta K.RÁVA Němcová dnes dovolila na pietním aktu kritizovat tehdejší politiky,že selhali.

hejhej
21. 08. 2012 15:40

Byla to hrůza.A ty přiblé řeči komunistů,jak nutné,aby nás vojska "chránila".Ruské přiživníky jsme tu měli "dočasně" ještě 22 roků.Zničili cesty,zabili spoustu nevinných lidí,ničili muzeum a vše,co těm mongoloidním dementům s nařízení Ruska přišlo pod tank a samopal.Ti naší hnusní pohlaváři jim jen kývali.Nenávidím politiky,tato vláda mi leze silně na nervy,ale koministy už nikdy!!!

zadnice
21. 08. 2012 12:45

Není třeba nic přepisovat. Kdo to zažil, tak to ví!!!

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.