Petr Janda o oběšeném parťákovi Berkovi (†42): Už tušíme, proč to udělal! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

čtvrtek 25. dubna 2024

Svátek slaví Marek, zítra Oto

Petr Janda o oběšeném parťákovi Berkovi (†42): Už tušíme, proč to udělal!

 V Česku neexistuje snad nikdo, kdo by neznal kapelu Olympic a její slavné hity, zamilované texty plné emocí a citů. Jaké byly nejhorší nebo naopak ty nejlepší okamžiky kapely, o rozchodech, o smrti, ale i o slávě vyprávěl exkluzivně pro Aha! Petr Janda (70), ústřední osoba Olympiku, který se dokonce jal napsat pro fanoušky knihu o historii Olympiku.
Zpět na článek
Chcete-li se zapojit do diskuse, přihlaste se prosím.

Přihlásit se

DISKUSE

starej_vul
09. 01. 2017 17:54

No ... je také si připomenout, že pan Petr Janda - Olympic byl také aktivním členem OSA (OSA-ochraný svaz autorský co vybírá poplatky i v nemocnicích, hospodách ... )

georg7
30. 07. 2012 14:28

Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.

rejpal3
30. 07. 2012 19:37

Anonym
30. 07. 2012 10:54

Připadali jsme si jako něFoto pro Aha! – archiv Petra Jandyjací ***i z Řecka

liwa
29. 07. 2012 20:14

Péťo,zkus se inspirovat u sousedů a už ve svém požehnaném věku napiš něco ve stylu Mám v p@či na lehátku.Dík.

majojo
29. 07. 2012 14:25

No vidíte, a já si léta myslela, že to byla zkratka KArlínský KUlturní KAbaret a že vystupovali v Karlíně U Zábranských....

rejpal3
29. 07. 2012 14:48

No ale vždyť to tak bylo - a Janda má buď už pokročilou sklerózu nebo si nechce pamatovat - byl tam i Ladislav Štaidl a právě místo něho byl Janda do skupiny zlanařen. Takže bych se dost divil, že by si nepamatoval, koho ve skupině vystřídal. Za zakládajícího člena se považoval Miloslav Růžek. No a jinak - vztahy byly v kapele často všelijaké - například vynikající a legendární Pavel Chrastina byl ze skupiny "odejit" velmi neférovým zůsobem a s Jandou drahný čas nemluvil. Janda byl docela slušný despota a pokud jde o tu pomoc Berkovi, tak o té osobně dost pochybuji - to jsou řeči, které vede Janda dnes. Já jsem od důvěryhodného zdroje slyšel, že Janda o Berkových problémech s penězi věděl, ale nejenže ho peskoval a nepomohl, ale pohrozil mu i vyhazovem. Vlastně zřejmě když Berka už "visel", dostal posmrtně padáka, protože se nedostavil na koncert. Snad to Jandu aspoň dodatečně trochu mrzí - prý jací to byli kamarádi - to by o sobě vše věděli a Berku by nenechali ve štychu...

rejpal3
29. 07. 2012 15:28

Když už jsme u toho, tak ještě několik vět. On z úplně původního Olympiku nezbyl v kapele nikdo. A pokud bychom brali v potaz počátek Olympiku s účastí Petra Jandy, pak kromě Jandy také nikdo. Chrastina dostal výpověď poštou, excelentního muzikanta tělem i duší Láďu Kleina Janda vyhodil a Korna slavný a ješitný Janda vyštval, protože neustál jeho úspěchy na sólové dráze. J. A. Pacáka vytřídal v kapele v roce 1971 Petr Hejduk (dříve Golden Kids), který znechucen diktátem Jandy z Olympiku odešel v roce 1985 a založil vlastní seskupení Balet. Záhy ale hudební branži opustil úplně a možná málokdo ví, že jezdil se "záchrankou" a v roce 1995 podlehl rakovině. Berka, který byl v Olympiku od roku 1963, spáchal v roce 1987 sebevraždu. Výrazem super vztahů v kapele je například fakt, že Hejduk ani Korn nebyli pozváni ma comeback Olympiku v Lucerně, byť tam jako hosté zcela právem patřili. Když kapela přišla o Korna i Kleina, střídala basisty a zkomírala. A nebýt Milana Brouma, který zakotvil v Olympiku v roce 1975, byl by Olympik dnes nejspíš dávno minulostí. A ještě jedna věc stojí za zmínku - zatímco kapelník Janda bohatl, členové Olympiku kráčeli vedle něj jako chudí příbuzní. A to vztahy v kapele určitě neposílí. Janda si Olympik neprávem přivlastnil a udělal si z něj "dojnou krávu". O tom by se mělo psát...

girasole.
29. 07. 2012 18:57

to jsou mi info...a ted ahàci budou opisovat jak cernì a zìtra vyjde dalsì clànek...

rejpal3
29. 07. 2012 21:42

To přijde na to, jestli je pro ně výhodné být s Jandou zadobře nebo je jim to fuk

hillaarkaa
30. 07. 2012 13:44

Dědku,ty toho na VIP víš více než ejmerická BBC Se divím,že tě za to nikdo ze šmuclerharmasanu nekiknul,tak jak se to dělá s diskusemi o Romech

rejpal3
30. 07. 2012 19:40

No to jde těžko, protože co jsem napsal, je pravda. A kdo se v branži pohybuje, ten to ví. Možná je si to dnes ochoten připustit i sám "velký rock-vezír" s opravdu hnusnou povahou. Léta a čas obrousily hrany, ale já být například Láďa Klein, nemluvím s ním dodnes.

rejpal3
30. 07. 2012 19:48

Jinak na některé české VIP vím více, než by byly schopny vypátrat FBI a CIA dohromady... Což stejně nehrozí, protože FBI a CIA se mají vzájemně rády asi jako když máš voštinu v p.r.d.e.l.i...

hillaarkaa
30. 07. 2012 23:37

Nežerchlebáč má taky přehled o VIP(tak jako oni o jeho 2,4cm kolibříkovi ),nejsi jeho bratr???

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.