Komunističtí poslanci: Havla uctívat nebudeme! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

úterý 23. dubna 2024

Svátek slaví Vojtěch, zítra Jiří

Komunističtí poslanci: Havla uctívat nebudeme!

Ačkoliv při úterní pietní schůzi Sněmovny, kde byla uctěna památka Václava Havla (†75), přišli v černém i komunističtí poslanci, někteří z nich raději zůstali doma.
Zpět na článek
Chcete-li se zapojit do diskuse, přihlaste se prosím.

Přihlásit se

DISKUSE

historici
24. 12. 2011 17:47

Pohřeb jako největší událost roku 2011 v Česku, tvrdí jeden deník, nic významnějšího a pozoruhodnějšího se v Koruptostanu pod vedením Nečase a Klause letos nestalo.

trkic
24. 12. 2011 10:44

Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.

historici
23. 12. 2011 18:40

Vyjádření doc. PhDr. Miroslava Grebeníčka, CSc. ke spekulacím o jeho neúčasti na pietním aktu ve Sněmovně.

Otázka pro poslance Miroslava Grebeníčka: Jaký byl důvod vaší neúčasti na pietním aktu ve sněmovně k úmrtí Václava Havla. Jeden z deníků vás v té souvislosti kádroval jako zosobnění údajného stalinistického křídla v KSČM.

Smrt člověka je vždycky smutná. Zejména pro jeho nejbližší a ty, kdo se s ním blíže poznali, nebo si k němu našli silnější vztah. Pak je tu, pokud to rodina připustí nebo si to dokonce vyžádá, ještě i protokol, který umožňuje formalizovanou účast i formální pietu. Z těch pro rodinu a lidi blízké nejsmutnějších okamžiků by se ale ani v tomto případě nikdy nemělo stát pouhé politické divadlo nebo obchodní a dokonce kariérní záležitost, kdy se účast či neúčast bude vynucovat nebo známkovat. Není to v takových okamžicích slušné, a to tím spíše, když se to bodování a vyhodnocování „povinné“ účasti spojí s trapným nálepkováním.

V jistém deníku, mám-li odpovědět na druhou část otázky, jsem si za léta v politice zvykl na leccos včetně okopávání kotníků. Podle Práva už jsem byl konzervativec, podruhé moderně levicový a teď zas vytahují účelovou nálepku stalinisty. Vždycky to měli „srovnané“. Chci ale být poctivý ke spoluobčanům a předejít dalším spekulacím. S Václavem Havlem jsem měl možnost několikrát jednat. V té souvislosti chci připomenout jedno. Kdyby na místě prezidenta Havla byl člověk schopný demokratické diskuse a nadstranického přístupu, ochotný plně respektovat a hájit Ústavu a Listinu základních práv a svobod, mohly být škody napáchané autoritářskými vládami přece jen menší. Vždyť právě letitá nemožnost dialogu, cenzura politických hlasů opozice a nezávislých odborníků je jednou z příčin hluboké politické, ekonomické, sociální a morální krize české společnosti těchto dnů.

Ano, právě Václav Havel se nemalou měrou zasloužil o to, že na české politické scéně zdomácněl jev nazývaný jako politický rasismus. Ne, nikdy jsem

raspina
23. 12. 2011 17:13

Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.

mnpv
25. 12. 2011 10:32

Zvlášť, když u něho nebyla- manželka. Byla údajně v Praze a on na Hrádečku. Starali se o něj údajně řádové sestry. Víte houbvy.

bohatypodnikatel
26. 12. 2011 20:31

Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.

marmat
23. 12. 2011 16:45

Zbyla jim jen zakyslá nátura a štvavá povaha NEPOCHOPENÝCH!!!
Nebýt SVOBODY a DEMOKRACIE odstartované panem HAVLEM

alart
23. 12. 2011 16:16

...taky má smutek, zemřel i Kim Čong-il, vůdce kterého, jako jednoho z mála zřejmě ctí. Navíc je rád/a, že severní Korejci si takhle na netu psát nemohou. Někteří lidé neumí prohrávat a proto nehledí na to, že dnes vidí naši republiku ve světě a ne jen na východ od nás. A když odhlédneme od politiky, uctít smrt dobrého člověka, je především morální věc, až druhotně je to politika. Přeji všem odpůrcům, aby je někdy mělo rádo alespoň 1% lidí, jako měli a mají rádi pana Václava Havla.

mnpv
24. 12. 2011 20:07

Mimo těch čumilů a umělců jich zase takové kvantum nebude. A taky podivných kamarádíčků, kterými se obklopoval.

gugga
23. 12. 2011 11:24

Lepsi se drzet svych zasad a byt za cernou ovci, nez byt pokrytec jako Havel.
I Karel Kryl byl zhnusen z porevolucniho chovani VH!

ivkanatka
23. 12. 2011 10:55

Proič urážíte majolku 232 a nezjistíte si, jestli to náhodou není pravda ?!?
A já, i když jsem u komunistů nikdy nebyla, tak dnes je volit budu - ti " pravdoláskařský komunisti " jsou totiž rozlezlí v jiných stranách - kdo to nechápe, je tak trochu mimo a pak se nemůžeme divit, že tu je takový bordel !!!!!

nejezchleba
23. 12. 2011 11:55

Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.

hillarka
23. 12. 2011 16:58

Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.

mnpv
24. 12. 2011 20:09

A to si opravdu myslíte, že za komunistů "bordel" nebyl?

illis
23. 12. 2011 10:16

nemám důvod, komunisty nemusím a když se na Grebeníčka podívám, tak už vůbec ne .

majolka232
23. 12. 2011 09:38

Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.

raspina
23. 12. 2011 17:14

Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.

mnpv
24. 12. 2011 20:14

Co je na tom zapšklého? Vy nemáte paměť? To jsou známá fakta.

bohatypodnikatel
26. 12. 2011 20:10

Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.

majolka232
23. 12. 2011 09:37

Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.