Vánoční pečení s Ivetou Fabešovou: Německá štóla! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

úterý 23. dubna 2024

Svátek slaví Vojtěch, zítra Jiří

Vánoční pečení s Ivetou Fabešovou: Německá štóla!

Finalistka pořadu Na nože! Iveta Fabešová (26) se naučila vařit a péct už v dětství. „Bavilo mě vařit a péct s mou babičkou. Hlavně na Vánoce – to byly u nás úplné pečicí maratony,“ vzpomíná Iveta, která je dnes respektovanou cukrářkou.
Zpět na článek
Chcete-li se zapojit do diskuse, přihlaste se prosím.

Přihlásit se

DISKUSE

vinnia
20. 12. 2011 19:54

Štola je velice dobrá,ale
"proslulost německé štóly začala v 15. století v Drážďanech, a dnes je dokonce chráněna známkou Dresdner Stollen? Tvar štóly má připomínat Ježíška zavinutého v plenkách."
V německu jsem neviděla štolu ve tvaru ježíška.Zasílám vám stránku kde v německu vyrábí vynikající štoly.Je to růžová vila na kraji křižovatky.
http­://web­2.cy­lex.de­/fir­ma-home/sieghart-huenich-4180876.html

jiriforman
10. 12. 2011 18:55

Tak kromě těch dioptrií, nemám ještě naštěstí nic z toho, co jsi vyjmenoval. A ty brýle už nosím od osmé třídy. Jsem krátkozraký, proto je nosím jenom venku, jinak bez brýlí dokážu číst. Mám jenom 2 dioptrie. Jím zdravě i nezdravě, prostě to na co mám chuť. Jím všechno kromě ryb, tvarůžků, ledvinek, jater a masového mozečku. Ale ono to nejspíš bude rodové. U nás všichni umírají až po pětaosmdesátce, a většinou při smyslech a celkem hbití. Prostě jim dotluče srdce. Takže zas velký strach o sebe nemám. No, a když přijdou zdravotní problémy, tak přijdou. Ale rozhodně to nezaviní cukr. Prostě mám rychlý metabolismus a doufám, že i silný kořínek.

herpes
12. 12. 2011 13:49

Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.

jiriforman
12. 12. 2011 16:04

To už bych podle Mudr. Vaškové musel být asi dávno mrtvý kdyby znala moji spotřebu. Koneckonců nekouřím, jsem téměř abstinent, i když občas si nějaký ten alkohol dám, do stopadesáti se mi také žít nechce, tak přece nebudu počítat ještě kostky cukru. Na něco člověk umřít musí.

jiriforman
12. 12. 2011 16:06

Jo, a když mi každý hádá i o patnáct let míň než mám, tak ono ani s tou elastičností a funkčností tkání, včetně pleti (jak píše Mudr. Vašková) nebude tak hrozné.

jiriforman
09. 12. 2011 16:05

pokud místo kandovaného pomeranče dáš kandované muchomůrky tak je jistě jedovatá, ale jinak každá štóla je výborná.

herpes
09. 12. 2011 20:04

Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.

jiriforman
10. 12. 2011 07:20

Tak já si sladím kafe i čaj osmi lžičkama cukru, mám rád hodně a všechno sladké, měřím 176 cm a vážím 65 kilo, nemám ani cukrovku ani zvýšený cholesterol a tlak mám taky v pořádku. Jsem jasný důkaz, že po cukru se netloustne. To už bych musel být otrávený. Ony tím jedem budou nejspíš ty barviva a sajrajty, které přidávají do potravin výrobci, ale ne po domácku upečená štóla.

herpes
10. 12. 2011 10:54

Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.

jiriforman
10. 12. 2011 13:46

Pomalu, ale jistě se blížím k padesátce. 46.

herpes
10. 12. 2011 18:02

Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.

herpes
09. 12. 2011 09:32

Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.