Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

sobota 18. dubna 2015

Svátek slaví Valérie, zítra Rostislav

Nová pohádka Sněžný drak: Princ skončil s devíti dráty v ruce!

Sněžný drak
Sněžný drak (Reprofoto ČT)

Dobrodružná a plná emocí, tak popisuje svou novou pohádku režisér Eugen Sokolovský ml., jehož dílo projde ostrou zkouškou na Boží hod, tedy 25. 12. 2013.

Děj příběhu, který doplňuje mnoho akčních i kaskadérských scén, se točí kolem krásné princezny Laury, která žije bez maminky. Její otec, moudrý a spolehlivý král, ji nadevše miluje a nejraději by Lauru už provdal. Uspořádá tedy na zámku ples a nařídí princezně, aby si vybrala ženicha. Z nepochopitelných důvodu se mu však Lauřin vybraný budoucí král nezamlouvá. Až později vyjde najevo, že za vším stojí dávná kletba vládkyně říše čarodějnic a sněžného draka. Princezna se tak se svým vyvoleným musí vydat na dlouhou a nebezpečnou cestu.V roli princezny Laury se představila mladá herečka Petra Tenorová, kterou při kaskadérských scénách musela nahradit kaskadérka. Sympatická herečka ji sice nejdřív odmítla, ale když pak viděla, do jak hluboké propasti má skočit, raději zastoupení přijala. Prince ztvárnil Petr Lněnička, kterému ani zlomená ruka nepřekazila natáčení. "Spadl jsem z koně a zlomil si ruku, takže pohádka je natočená se zlomenou rukou," prozradil herec. "Měl jsem v ní devět drátů, ale už je mám naštěstí venku. Takže jsem zase bezdrátový," zasmál se.Natáčelo se na Dalešické přehradě, v Moravskokrumlovské oboře, Moravském krasu a Valtickém zámku. Diváci se mohou těšit i na Sašu Rašilova, Jitku Švancarovou, Pavlu Tomišovou nebo Martina Myšičku.

bugy
26. 12. 2013 • 22:08

Pohádka se povedla. Byla lepší než na Štědrý večer.

reklama

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.