Přiznání milence Bartošové: Seděl jsem tři roky za krádeže! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

pátek 19. dubna 2024

Svátek slaví Rostislav, zítra Marcela

Přiznání milence Bartošové: Seděl jsem tři roky za krádeže!

Josef Rychtář se chlapsky postavil ke své minulosti. Svěřil se s ní, konečně se mu ulevilo a má čisté svědomí.
Josef Rychtář se chlapsky postavil ke své minulosti. Svěřil se s ní, konečně se mu ulevilo a má čisté svědomí. (Aha! Petr Novotný, David Kundrát, Marek Pátek, Martin Hykl)

Josef Rychtář (53) – nynější milenec Ivety Bartošové (46) – zřejmě nečekal, že informace z jeho temné minulosti vůbec kdy vyplavou na povrch. Deník Aha! je ale vypátral a včera Rychtářovi nezbylo nic jiného, než přiznat pravdu. Zatímco minulý týden ještě zapíral, včera velmi ochotně prozradil, proč byl vlastně tři roky zavřený. A dodal, jak se o tom dozvěděla Bartošová.

Nechcete nám konečně prozradit, jaká je pravda o vašem pobytu v base?

„Dobré ráno, přeji vám krásné nedělní ráno. Za moji minulost se nestydím. V Říčanech žiji celý život, je mi třiapadesát, za nic se neschovávám. Každý má nějakou minulost. Když mi bylo nějakých osmnáct let, dostal jsem se do špatné party, dělal jsem různé věci a skutečně jsem se dostal i do rozporu se zákonem. Nikoliv však tak, jak to popisujete vy.“

Řekněte tedy, proč jste byl zavřený...

„Člověk, který vám informace o mém trestu podal, mohl být alespoň trochu pravdivý. Když tedy chcete pravdu, máte ji mít. V mládí jsem se dostal do problémů se zákonem. Ale čtyři roky jsem neseděl – to zaprvé! A zadruhé, nikdy jsem za sebou neměl žádné vloupání! Tenkrát mě stíhali za paragraf, který už dnes v zákonech nenajdete. Byl to paragraf 132/1a, rozkrádání majetku v socialistickém vlastnictví. Abych to převedl do češtiny: znamená to asi to, že kdybyste dělala ve firmě a v té firmě by někdo něco ukradl, ať už to bylo na stavbě a šlo třeba o pár pytlů cementu, tak se to za minulého režimu nazývalo formulací rozkrádání socialistického majetku.“

Minulý týden jsem vám ale kvůli celé záležitosti volala a vy jste nic takového nepřiznal a zapíral jste!

„Víte, já jsem to nepovažoval za relevantní a správné. To je minulost stará třicet let. To bychom se za chvíli mohli bavit o tom, že jsem se ve škole jako malý počůrával a já nevím co. Mě se to samozřejmě dotklo.“

 

Vás se to dotklo, ale nemá proč. Dnes konečně jdete s pravdou ven!

„Já se za to nestydím. Lidé by měli vědět pravdu, pokud je moje minulost zajímá. Když jsem vstoupil Ivetě do života, počítal jsem i s tím, že se po tom někdo bude pídit.“

Věděla o vašem pobytu za mřížemi Iveta?

„Iveta to stoprocentně ví, to si můžete být jistá. Věděla to ještě dříve, než jste se o to začali zajímat vy. S celou tou věcí jsem ji obeznámil. Šel jsem s pravdou ven i proto, aby Iveta viděla, že jsem se musel zvednout z daleko většího bahna, než v jakém je ona. Z ní dělají jen alkoholičku. Iveta tak alespoň ví, že jsem udělal velkou chybu a dokázal jsem se znovu začlenit do společnosti a žít normálním životem. Pokud ona má dnes nějaké problémy a jsou jakékoliv, chci, aby věděla, že se z toho dna může dostat také, pokud má tedy vůli a snahu.“

Nepopíráte už tedy, že jste seděl v base?

„Nepopírám. Nebyly to ani čtyři, ani dva roky, ale přesně tři roky. Chci říct jednu věc – trest jsem si v tu dobu odpykal do poslední hodiny. Neměl jsem žádnou úlevu, za svou chybu jsem společnosti zaplatil. Během trestu jsem musel pracovat, na rozdíl od dnešních vězňů. Bylo to pro mě ponaučením a chápu, že se na mě musí hledět jako na trestaného. Za těch třicet let jsem ale společnosti dokázal, že patřím mezi slušné lidi. Kdybych pokračoval v tom, co jsem udělal v mládí, asi bych byl těžko tam, kde jsem dnes. Víte, já jsem musel přesvědčit nejen společnost, ale hlavně lidi, se kterými žiji a se kterými jsem žil. Říčany nejsou zrovna malé město, takže získat zpět důvěru bylo těžké.“

Vraťme se ale zpátky k vašemu případu. Vy jste dejme tomu ukradl pytel cementu a oni vás za to zavřeli? To asi není tak úplná pravda.

„Samozřejmě, že to nebylo za pytel cementu. V tu dobu jsem pracoval v Kovošrotu, kde jsem odcizil nějaké věci, které měly jít do hutí. Škoda byla přesně 19 600 Kčs. Možná bych i dohledal papíry od soudu. Vždyť já jsem pak dělal i u policie a musel jsem si získat jejich důvěru. I dříve se lidé prověřovali, kdybych byl tedy tak špatný, těžko bych se k policii dostal. Teď se nechci ospravedlňovat a dělat se hezkým. Jen chci říct, že je to už poslední z mé minulosti, co mohlo vyplavat na povrch. Děkuji za váš čas a přeji příjemný zbytek neděle.“

KAUZA IVETA BARTOŠOVÁ: Vše o zpěvačce na Ahaonline.cz čtěte ZDE, na Blesk.cz ZDE.



Přečtěte si
herecka
7. 11. 2011 • 21:28

Hafuški, hafuški... nejsti ty ten teplý pejsek?

herecka
7. 11. 2011 • 21:27

RYCHTÁŘ NA HRAD !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

solochov
7. 11. 2011 • 21:25

Jo jo, cikrte, vrať školné !!! Jsi tupý jako vidle.

solochov
7. 11. 2011 • 21:24

Proč z toho všichni děláte takovou aféru? Sedělo tolik lidí a nikomu neubližují, to přece vůbec nic neznamená. Nikoho nezabil a že kradl? Kdo dnes nekrade? Koukněte směrem výš a výš...museli by zavřít celé naše vedení. Rychtáře sice neznám, ale jsem si jistý, že i přesto, že seděl, to může být slušný a hodný člověk.

hafyhaf
7. 11. 2011 • 21:05

myslí že ho lidé mají za slušného člověka? Já si spíš myslím, že ho většina lidí (alespoň podle reakci v diskusích) považuje za starého, hloupého kozla. Iveta to že byl zavřenej stoprocentně ví? Já si myslím že Iveta je stoprocentně mimo a neví už skoro nic o tom co se kolem ní děje. Jinak mu gratuluji k prvnímu rozhovoru (kam zmizelo a těším se na to jak začne pořádat tiskové konference o sobě a IB a světovém míru...

Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.