Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

pátek 27. března 2015

Svátek slaví Dita, zítra Soňa

Seriál Aha! TAKHLE BYDLÍ SLAVNÍ ČEŠI: Podnikatel Andrej Babiš - Z vily má pevnost!

Luxusní vila má i krásně udržovanou zahradu.
Luxusní vila má i krásně udržovanou zahradu. (Aha! – Karel Kopáč, týden.cz)

Jak bydlí nejbohatší lidé naší republiky? Jedním z nejvýznamnějších tuzemských finančních žraloků je Andrej Babiš (56), třetí nejbohatší muž Česka, jehož majetek se odhaduje na 19,2 miliardy korun. Žije v Průhonicích u Prahy a patří mu tam kromě vily kdeco.

..

Andrej Babiš, původem Slovák, který po světě ovládá značnou část petrochemického průmyslu, bydlí spolu s rodinou v honosné vile v Průhonicích u Prahy. „Mají krásnou zahradu, o kterou se jim pravidelně stará firma. Každý pohyb tam hlídají kamery, je to skoro nedobytná pevnost,“ řekli Aha! sousedé miliardáře.

V satelitní zástavbě z 90. let bydlí s manželkou Monikou (35) a dvěma dětmi. Vedle domu, který má prý kromě klimatizace i podlahové vytápění a řadu dalších vychytávek, mají k dispozici oplocené hřiště s umělým trávníkem. Samozřejmostí je i garáž na několik aut. „Parkují tam samé luxusní teréňáky,“ tvrdí místní s tím, že jde většinou o mercedesy. Podnikatele mají ale možnost spatřit málokdy. Sotva za ním totiž zapadnou vjezdová vrata, kvůli vzrostlým stromům není nejmenší šance cokoli spatřit.

Vila však není jediný objekt, který v Průhonicích miliardář vlastní. Koupil například i zdejší sokolovnu, domov pro seniory či fitness centrum. Podle místních by na cedulích při vjezdu do Průhonic klidně časem mohlo stát »Babišice«. Před několika lety si Babiš prý také koupil byt ve Špindlerově Mlýně, kam jezdí lyžovat. Měl sice apartmá v tamním hotelu Esplanade, ale to opustil z nevraživosti k nyní uprchlému podnikateli Tomáši Pitrovi. Ten ho tam měl totiž taky a Babišovi prý nedělal pohled na rozespalého Pitra dobře.

„Chtěl jsem mít klid u snídaně,“ prohlásil Babiš, který nedávno u Olbramovic na Benešovsku vystavěl kongresové centrum nazvané Čapí hnízdo. Účel luxusní budovy má být čistě komerční – jde o místo, kam si mohou firmy pozvat zaměstnance na služební víkend a zahrnout do něho i rekreaci.

Kdo je Andrej Babiš (55)
  • Syn komunistického prominenta Štefana Babiše.
  • S manželkou Monikou (35) má dvě děti, z předchozího manželství další dvě.
  • Jeho majetek se odhaduje na 19 miliard korun.
  • Do jeho skupiny Agrofert patří například pekárny Penam, Kostelecké uzeniny nebo chemička Synthesia.
reklama

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.