Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

pondělí 30. března 2015

Svátek slaví Arnošt, zítra Kvido

Jana Paulová v Kameňáku 2 - Měla kalhotky, nebo ne?

Natáčela Jana Paulová v kalhotkách, nebo bez nich? Každý tvrdí něco jiného...
Natáčela Jana Paulová v kalhotkách, nebo bez nich? Každý tvrdí něco jiného... (ara)

Herečka Jana Paulová (55) se stala terčem spekulací na téma svých spodních kalhotek! V televizí Nova včera vysílaném filmu Kameňák 2 je totiž postelová scéna Paulové s Václavem Vydrou, v níž Jana podle fotografií kolujících po internetu při jednom pohybu odhalí více, než by měla.

Neuhlídal snad hereččinu nahotu režisér Troška? Nebo je fotografie zdařilou fotomontáží? „To udělal nějaký šprýmař. O těch fotkách samozřejmě víme, kolují po internetu již několik let. Jana se ale nikdy neodhalila. Během natáčení měla vždycky na sobě tělové kalhotky. Je to jen zlomyslnost hloupých lidí, kteří ovládají různé grafické programy,“ prozradil deníku Aha! Troška.

A co si o nahotě myslí Jana Paulová? Je pravda, že doma s manželem chodí nazí? „To jsem někde před dvaceti lety s nadsázkou řekla, když byly děti malé a bydleli jsme v Praze v přetopené garsonce, ale teď bydlíme v domečku za Prahou, kde je skoro pořád zima, takže nahou mě teď nevidí skoro už nikdy nikdo. Ono, mezi námi, už ani není o co stát,“ směje se Paulová.

Tajemství Troškových Kameňáků!

Každý pátek teď vysílá Nova slavné Troškovy Kameňáky, košilaté komedie složené ze samých vtipů. Jaká byla atmosféra před osmi lety, když převážně v jihočeském Týně nad Vltavou začaly vznikat? Aha! zjistilo, jak to všechno bylo.

Vila Vilmy a Pepy
To byl Troškův »malý podvod« na diváky. Vila Vilmy a Pepy (Jana Paulová a Václav Vydra) stojí na okraji Týna u řeky. Interiéry se ale točily v rodinném domku v Praze-Slivenci.

Zámek lady a lorda
Interiér zámku lady a lorda se natáčel v Kolodějích nad Lužnicí, exteriér nejdříve v Náměšti na Hané, později už ale ve Vráži u Písku. Smůlu měla Jana Andresíková, která bláznivou lady ztvárnila. Už během natáčení prvního dílu prodělala nehodu. Proto na konci dílu sedí a je hodně nalíčená. Ve druhém díle prodělala další úraz, ve filmu tedy vůbec nebyla. Troška proto musel upravit scénář. V třetím Kameňáku je pak ovázaná ve fáčích a o berlích, to po filmovém »pádu« z okna. Obvazy byly falešné, berle ale pravé, Andresíková měla po nehodě polámané kosti a doléčovala se.

Poslední role Růžičkové
Druhý díl byl osudový pro kamarádku Zdeňka Trošky, herečku Helenu Růžičkovou. Byla to pro ni úplně poslední role a podle mnohých jedna z nejkrásnějších – hrála zelinářku, která z čočky věští budoucnost. Obojí bylo Heleně blízké. Věštit uměla a za socialismu, když nesměla dva roky hrát, ji tehdejší papaláši poslali na dva roky do zeleniny prodávat. Prý aby se »očistila«.
„Helena měla původně hrát bordelmamá. Protože ale byla nemocná, bylo jí špatně, absolvovala léčby, nabídl jsem roli Jarce Obermaierové, která byla taky skvělá. Protože jsem ale Heleně roli v Kameňáku slíbil, obsadil jsem ji aspoň do role zelinářky,“ prozradil autor Kameňáků Zdeněk Troška.
Růžičkovou přivezli na natáčení po chemoterapiích. Točilo se v srpnu. Helena strávila noc na pokoji v hotelu na nedalekém sídlišti Hlinky v Týnu. V noci jí bylo vedro a chtěla spát na lodžii. Někteří členové štábu jí proto stěhovali válendu ven. Tím probudili skoro celý hotel. Ráno zase postel stěhovali z lodžie do pokoje. Premiéry se už ale Helena nedožila. Zemřela v lednu 2004. Premiéra byla o dva týdny později.

Vila milionáře Kohna
V prvním díle se natáčel interiér vily milionáře Kohna (Josef Laufer) v Týně, ve druhém a třetím už ale v S Clubu v Řitce u Prahy.

Líbačka s Vondráčkovou
Líbací scéna mezi Martinem Maxou a Helenou Vondráčkovou se natáčela na nedalekém soutoku Vltavy a Lužnice, kde stojí boží muka.

reklama

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.