Odense – Sparta: Po 210 minutách bez gólu rozhodla o postupu penaltová loterie: Mág Poštulka! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

úterý 23. dubna 2024

Svátek slaví Vojtěch, zítra Jiří

Sparťané startují ze středového kruhy obejmout hrdiny okamžiku – střelce Kadlece a brankáře Poštulku. (: ČTK)

ODENSE – Mág Poštulka! Zachránce Poštulka! Letenský gólman chytil v rozstřelu dvě penalty Dánům z Odense. Sparta vyhrála na pokutové kopy 4:3 (po 120 minutách skončila odveta 0:0 stejně jako před týdnem první duel v Praze) a postoupila do základní skupiny fotbalového Poháru UEFA.

Všichni hráči by měli Poštulkovi odevzdat desátek ze svých podílů na prémii 6 milionů korun, která jim za postup náleží. A snad celý by mu ho měl odevzdat Michal Bílek, jemuž gólman bravurou v zápase i závěrečné penaltové loterii zachránil trenérské křeslo, z nějž bude v úterý sledovat los v Nyonu. Z osudí vypadnou Spartě jména čtyř soupeřů pro základní skupinu.

„Nedovedu si představit, že tenhle zápas neodjezdíme po zadku,“ tvrdil kapitán Zdeněk Pospěch. Jenže Sparta žádný vývozní artikl v podobě slibovaného výbušného fotbalu, z nějž by se dánský outsider zalykal, do Fionia Parku nepřivezla. Zahrála jakžtakž jen dvacet minut v prvním poločase, v které stihl zahodit tutovku Abraham.

Ve druhém – po kolikáté už?! – v hustém dešti úplně odešla. Sparťané se už zase jeden druhému alibisticky schovávali, kdo neměl míč, ten stál! Čtvrthodinu před koncem všechny zachránil gólman Tomáš Poštulka, když na brankové čáře chytil Laursenovu gólovou hlavičku. A kouč Michal Bílek, kterému šlo o »trenérský krk« jen bezmocně kroutil hlavou…

Okamžiky hrůzy si však prožili i domácí, protože po jednom ze soubojů zůstal ležet na hřišti Nielsen. Podle prvních informací si fotbalista stěžoval na zranění páteře a sanitka ho odvezla do nemocnice…

Do prodloužení poslal zoufalý trenér Sparty záložníka Pavla Horvátha s nedoléčeným výronem kotníku. A »Horvy« s děsem v očích přihlížel, kterak Poštulka zázračným zákrokem uhasil šílenou minelu Tomáše Řepky.

A tak došlo na nervy jako špagáty v penaltovém rozstřelu. Ty nejsilnější měl zase Poštulka! Dvě rány chytil, třetí šla úplně mimo a Sparta se tak »utrpěla« postup.

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.