POPLACH! Teď už jde o život! Česko – Slovensko 2:3 | Ahaonline.cz

Deník Aha! na Facebooku

čtvrtek 18. dubna 2024

Svátek slaví Valérie, zítra Rostislav

POPLACH! Teď už jde o život! Česko – Slovensko 2:3

Český gólman Roman Čechmánek na kolenou a Slovák Richard Kapuš oslavuje svůj gól.

MOSKVA - Vyhlaste poplach I. stupně, českým hokejistům jde na mistrovství světa o holý život. Postup do čtvrtfinále musí hájit dnes proti Kanadě. Mohli ho zpečetit už ve včerejším utkání se Slovenskem, ovšem přišel další šok: prohra 2:3!

Prohra 2:3 se Slovenskem!
Postup v ohrožení!
A dnešní soupeř? Kanada...
(18.15 ČT 2)

Víc než z výsledku ale mrazí z předvedeného výkonu. Ten lze vyjádřit jedním slovem: hrůza...

„Je to kritická situace. Pořád potřebujeme ten bod. O to víc nás teď musí mrzet ten zápas s Němcema,“ hlesl kapitán David Výborný.

Slováci sice český tým pustili v první třetině do vedení, to Plekanec v 9. minutě využil přesilovku. Pak ale snadno našli klíč na českou hru. Použili stejnou taktiku jako Němci... Zabetonovali střední pásmo. „Pro nás bylo strašně těžké se dostat k jejich bráně a vypracovat si šanci,“ vypozoroval gólman Roman Čechmánek. Zato Slováci podnikali útočné výpady. Už ve druhé třetině dva z nich proměnili v gól, vítězný třetí gól utkání pak osm minut před koncem vstřelil Gáborík.

Teprve druhá prohra se Slovenskem z deseti odehraných zápasů na mistrovství světa přišla v nejnevhodnější dobu.
Co teď? Dnes uhrát bod s Kanadou. A pokud se to nepovede, musí čeští hokejisté spoléhat na pomoc Bělorusů v pondělním mači s Němci.

„Musíme na Kanadu vletět,“ řekl Roman Čechmánek. A pak dodal větu, z které zamrazilo: „I kdyby to měl být náš poslední zápas na turnaji, tak do toho dáme úplně všechno...“

Češi postoupí, pokud...
> S Kanadou uhrají minimálně bod.
> S Kanadou prohrají, Bělorusko dotáhne zápas s Německem minimálně do prodloužení (v pondělí)

Češi nepostoupí, pokud
> Prohrají s Kanadou, Slovensko porazí Bělorusko, a to prohraje s Německem v základní hrací době. Při shodnosti 6 bodů s Německem by rozhodoval vzájemný zápas (0:2).
Pozn.: Postupové šance Česka neovlivní případná výhra Bělorusů nad Slovenskem. V případě rovnosti 6 bodů se Slováky i Bělorusy by Češi měli jistý postup.