Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

středa 4. března 2015

Svátek slaví Stela, zítra Kazimír

Začíná Matějská pouť! Připravte si prachy, budete se bát!

Pouť se konná v areálu Výstaviště Praha.
Pouť se konná v areálu Výstaviště Praha.

PRAHA – Po roce je to tu znovu, pražské Výstaviště zaplavili kolotočáři! Zítra totiž začne tradiční Matějská pouť. Návštěvníci se mohou těšit na 120 českých, ale také holandských nebo německých atrakcí. Pouť potrvá do 15. dubna.

Na své si určitě přijdou jak malé děti, tak dospělí a milovníci adrenalinových atrakcí. Chybět nebudou autodromy, kolotoče, střelnice ani nafukovací skákací hrady nebo horská dráha. Pořadatelé ale připravili i několik zcela nových atrakcí.

„Premiérově tu budeme mít například velký strašidelný zámek z Amsterodamu, kino show nebo nový vodní autodrom,“ řekl pořadatel pouti Václav Kočka. Další novinkou je pak velká obdoba horské dráhy Rollover. „Unikátem je Super Mouse. Fabrika, která ji vyráběla, totiž zkrachovala, je to tedy atrakce, kterou už jinde neuvidíte“ dodal Kočka.

Pořadatelé chystají pro návštěvníky také řadu slev, například středa by mohla být takzvaným dnem pro rodinu, kdy by všechny atrakce byly za poloviční ceny. „Je to taková moje myšlenka, aby si mohli pouť dovolit také chudší rodiny. Také budeme mít 19. března den otevřených dveří , kdy budou pro postižené děti a děti z dětských domovů atrakce zdarma,“ upřesnil Kočka, někdejší poradce premiéra Paroubka.

Kolotočáře ještě dnes čeká kolaudace všech atrakcí. „Majitelé musí mít revizní a technické průkazy nebo pojištění, jinak jim atrakci nedovolíme spustit. Navíc tu máme vlastní revizní techniky a elektrikáře, kteří vše prohlédnou,“ sdělil Kočka. Podle jeho slov na pouti ještě nikdy nedošlo k žádnému vážnému úrazu. „Když někdo někam strčí ruku a utrhne mu to nehet nebo se někdo násilím vyrve ze sedačky, tak tomu samozřejmě nezabráníme,“ doplnil Kočka.

Vstupné bude o víkendu 25 Kč, ve všední dny 10 Kč. Děti do sto dvaceti centimetrů pak budou mít vstup zcela zdarma.

Kolik stojí atrakce?

● Boxovací pytel 5 Kč
● Střelnice 15 Kč
● Řetízkový kolotoč 20 Kč
● Kolotoč 20 Kč
● Dětská autíčka 20 Kč
● Dětský vláček 25 Kč
● Lochneska 25 Kč
● Létající labutě 30 Kč
● Létající loď 30 Kč
● Autopista 35 Kč
● Skákací hrad 40 Kč
● Autodrom 40 Kč
● Šťastné kostky 40 Kč/1 hod
● Ruské kolo 40 Kč
● Horská dráha 60 Kč
● Zahraniční atrakce 120 Kč

23.2.2007

reklama

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.